[PILNE] Życiowy sukces polskiej amazonki [VIDEO]

-

- Reklama -

Swój pierwszy międzynarodowy sukces odniosła dziś Polka – Natalia Palmowska, wygrywając PKO Bank Polski Grand Prix CAVALIADY w Warszawie.

Najważniejszym punktem sportowego programu CAVALIADY w Warszawie był konkurs Grand Prix, o nagrodę PKO Banku Polskiego, pod patronatem Grupy MTP, zaliczany do światowego rankingu, Ligi Europy Centralnej Pucharu Świata oraz CAVALIADA Tour. Wzięło w nim udział 31 par z 6 państw. Parkur, którego autorką była Magdolona Erdelyi z Węgier nie należał do łatwych. Ostatecznie ten tor bezbłędnie udało się pokonać trzem parom.

W finałowym barażu jako pierwsza wystartowała Natalia Palmowska na koniu Dr Jones, która bezbłędnym i szybkim przejazdem wysoko zawiesiła poprzeczkę. Jadący jako drugi Marek Wacławik na Kathmandau zaryzykował i nie ustrzegł się dwóch zrzutek, a zamykający rywalizację mistrz Litwy Matas Petraitis na Holle był szybki i nie popełnił błędów, ale nie udało mu się dogonić Polki i musiał zadowolić się miejscem drugim. Tym samym swój pierwszy konkurs międzynarodowy – i to od razu tak wysokiej rangi – wygrała Polka Natalia Palmowska, odnosząc życiowy sukces. Warto też dodać, że w stawce wielu bardzo doświadczonych zawodników najlepsza była dziś amazonka, która jeździectwem nie zajmuje się zawodowo.

- Reklama -

„Już przed rozgrywką czułam się zwycięzcą, nie miałam żadnych nerwów. Wiedziałam, że muszę wywrzeć lekką presję na zawodnikach, których miałam „za plecami”. Chciałam jechać szybko i krótko, ale przy tym na czysto i tak się udało. Dalej do mnie to nie dociera, rozpłakałam się na ceremonii dekoracji. Mam tu mnóstwo kibiców, bo często odwiedzam Warszawę z racji mojej pracy, sporo bliskich osób siedziało na widowni, co jeszcze bardziej wpłynęło na poziom adrenaliny. Nie sądziłam, że uda mi się taki konkurs wygrać, nie miałam w ogóle takiego planu i może dzięki temu byłam trochę bardziej rozluźniona.” – mówiła amazonka.

W rankingu CAVALIADA Tour liderem po zawodach w Warszawie jest Grek Angelos Touloupis, który w dzisiejszym Grand Prix był szósty, a w piątkowym konkursie zaliczanym do Longines Rankings zajął miejsce czwarte. Na pozycji drugiej plasuje się Aleksandra Kierznowska, a Top 3 zamyka Marek Wacławik.

Najmłodsi zawodnicy na kucach rywalizowali w konkursach w ramach CAVALIADA Future, o nagrodę PKO Banku Polskiego i pod patronatem firmy Torpol. W kategorii MINI do rozgrywki zakwalifikowały się dwie pary, a najlepszy okazał się reprezentant KJ Podkowa Gruszczyn – Ignacy Luboński na wałachu S-Piorun. Tuż za nim znalazła się Maja Głoskowska z KJ Infernal Team Golesze na Wedog Pride N Joy, a trzecia z jednym błędem w parkurze podstawowym była Julia Nazarewicz z Sopockiego Klubu Jeździeckiego na Tango. W klasie MIDI w finałowym barażu walczyły cztery pary, a po zwycięstwo pogalopowała Zuzanna Byczkowska z KU AZS Uniwersytetu Warszawskiego na Pasji. Miejsce drugie zajął Jakub Mroczek z JKS u Robsonów na Vulcano, a trzecie Alicja Marszałek Filipek na Jacodi’s Anja’s Alena.

- Reklama -

W rankingu CAVALIADA Future po pierwszym etapie w kategorii MINI prowadzi Maja Głoskowska, a najwięcej punktów w klasyfikacji MIDI ma na swoim koncie Alicja Marszałek Filipek.

Poranny Finał Małej Rundy, o nagrodę firmy Nuba i pod patronatem TVP Sport, wygrała Anna Stasiak na klaczy Con Cordia. Drugie miejsce zajął Łukasz Brzóska na wałachu Quicklensky, a trzeci był 13-letni reprezentant Litwy Trojus Rimkevicius na Calimero W.

- Reklama -

UDOSTĘPNIJ

GIGA SPORT

Operacja Katar. Wszystko o mistrzostwach świata w najnowszym GIGA Sporcie!

Mundialowy GIGA Sport już w sprzedaży!!! Wielki poster polskiej reprezentacji i GIGA terminarz turnieju, piłki adidas prosto z Kataru i najnowsza FIFA 23!!! Ranking gwiazd mundialu...