[PILNE] Wielka dziura na polskim stadionie [FOTO]

-

- Reklama -

Kolejne zapadlisko w Trzebini – tym razem na płycie stadionu UKS Górnik Siersza. Dziura ma ok. 10 metrów średnicy i 5 metrów głębokości.

Jeszcze jedno zapadlisko w Trzebini powstało w piątek po południu na terenie stadionu. Szczęśliwie akurat nikt na nim nie przebywał, więc nie ma osób poszkodowanych.

Od świąt Bożego Narodzenia jest to już siódme potwierdzone zapadlisko w Trzebini. Ostatnie miało miejsce 20 stycznia na terenach zalesionych w rejonie ul. Jana Pawła II.

- Reklama -

O serii zapadlisk stało się głośno we wrześniu zeszłego roku, kiedy dziura powstała na terenie parafialnego cmentarza i wchłonęła ok. 40 grobów. Wcześniej, od sierpnia 2021 r., w Trzebini ziemia zapadała się co najmniej 10 razy.

Zapadlisko na stadionie w Trzebini – zdjęcia

Najnowsze zapadlisko w Trzebini, na płycie stadionu UKS Górnik Siersza, wygląda tak:

Zapadlisko w Trzebini. Boisko, stadion.
Zapadlisko w Trzebini. / Fot. Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie.

Władze i mieszkańcy Trzebini czekają na wyniki badań terenu, które mają być znane 15 lutego.

- Reklama -

Zapadliska powstające w Trzebini to szkody pogórnicze spowodowane przez dawną kopalnię węgla kamiennego „Siersza” działającą w tym mieście od połowy XIX wieku. W latach 1999-2001 kopalnia zakończyła działalność. Na początku eksploatacja prowadzona była płytko, na głębokości 20-25 metrów. Potem podziemne chodniki schodziły coraz niżej. Likwidatorzy zakładali, że pozostałe po eksploatacji pustki wypełni woda. Z biegiem czasu woda zaczęła podchodzić coraz bliżej powierzchni ziemi.

- Reklama -

UDOSTĘPNIJ

GIGA SPORT

LIGA MISTRZÓW – Kto zagra w finale

Mistrzowski GIGA Sport już w sprzedaży!!! Wielkie postery gwiazd mundialu - Leo Messiego i Kyliana Mbappe, a także Alvareza, Gaviego, Richarlisona, Bellinghama, Kubackiego i Szczesnego,...