PILNE! Tour de France – rusza najsłynniejszy wyścig kolarski

-

- Reklama -

Każdy etap Tour de France od startu do mety. Eurosport pokaże rozpoczynającą się w piątek Wielką Pętlę z komentarzem Tomasza Jarońskiego i Dariusza Baranowskiego. 

Na starcie 109. edycji Tour de France stanie czterech Polaków: Rafał Majka (UAE Team Emirates), Łukasz Owsian (Team Akrea Samsic), Kamil Gradek (Bahrain Victorious) i Maciej Bodnar (Team TotalEnergies).

Od 1 do 24 lipca peleton przejedzie 3349,8 km. Tegoroczna Wielka Pętla wystartuje w Kopenhadze, a zakończy się tradycyjnie na Polach Elizejskich w Paryżu. W trakcie ponad trzech tygodni kolarze odwiedzą również Belgię i Szwajcarię. Z 21 etapów sześć to etapy górskie, sześć płaskie, siedem pagórkowate, a dwa to indywidualna jazda na czas. Faworytami rywalizacji o żółtą koszulkę będą dwaj Słoweńcy: Tadej Pogaczar i Primoż Roglicz.

- Reklama -

Tour de France to nie tylko fantastyczna rywalizacja kolarska, ale także fenomen kulturowy i jedna z najsłynniejszych wizytówek Francji. 

Wywiad z Bartkiem Zmarzlikiem TYLKO w GIGA Sporcie! Musisz GO mieć!!!

- Reklama -

UDOSTĘPNIJ

GIGA SPORT

Kto wygra najlepszą Ligę świata? Nowy GIGA Sport już w sprzedaży. W każdym numerze mistrzowskie karty piłkarzy!!!

Wreszcie gra! Liga Mistrzów, czyli najlepsza liga świata wystartowała. Znów bez polskiej drużyny (Raków występuje w Lidze Europy, a Legia w Lidze Konferencji), ale...