PILNE! Szokująca kandydatura do organizacji mundialu w 2030 roku

-

- Reklama -

Zdaniem dziennikarzy angielskiego dziennika „The Times”, kandydaturę do organizacji mundialu w 2030 roku zgłoszą wspólnie Arabia Saudyjska, Egipt i Grecja.

Najbliższe mistrzostwa świata odbędą się w Katarze w dniach 21 listopada – 18 grudnia bieżącego roku. W 2026 roku gospodarzami mundialu będą wspólnie USA, Kanada i Meksyk. Już trwają przymiarki do organizacji kolejnych finałów za 8 lat. 

Wydawało się pewne, że Hiszpania i Portugalia zorganizują mistrzostwa świata w 2030 roku. W ceremonii złożenia kandydatury w Madrycie udział wzięli m.in. król Hiszpanii Filip VI i prezydent Portugalii Marcelo Rebelo de Sousa oraz premierzy obu państw. Ustalono juz nawet, że mecz otwarcia odbędzie się w Lizbonie, a finał w Madrycie. 

- Reklama -

Tymczasem, jak donosi „The Times”, swoją ofertę organizacji mistrzostw świata zamierza złożyć Arabia Saudyjska, wspólnie z Egiptem i Grecją. Jeśli ta kandydatura wygrałaby, to mundial znów odbyłby się zimą, tak jak tegoroczne mistrzostwa świata w Katarze.

Mistrzostwa świata 2022 odbędą się w Katarze w dniach 21 listopada – 18 grudnia. Reprezentacja Polski zagra w grupie C z Meksykiem, Argentyną i Arabią Saudyjską. 

O naszych najgroźniejszych rywalach z Argentyny przeczytacie w najnowszym GIGA Sporcie. Znajdziecie w nim również plakat reprezentacji Leo Messiego.

- Reklama -

UDOSTĘPNIJ

GIGA SPORT

Lewy kontra Haaland. Kto jest lepszy? Pojedynek snajperów w najnowszym GIGA Sporcie!

Październikowy GIGA Sport już w sprzedaży. Wielkie postery polskiej reprezentacji i Barcelony, piłka Lewego prosto z Hiszpanii oraz oryginalna koszulka najlepszego snajpera Europy!!! Ranking Ligi Mistrzów,...