PILNE! Szachtar Donieck zagra w Warszawie

-

- Reklama -

Szachtar Donieck planuje rozgrywać w Warszawie na stadionie Legii także mecze ukraińskiej ekstraklasy – dowiedział donosi eurosport.pl.

Od kilku tygodni wiadomo, że Szachtar Donieck będzie grał w Lidze Mistrzów w Polsce. Domowe spotkania będą odbywać się na stadionie Legii przy Łazienkowskiej 3 w Warszawie  Ukraiński klub poinformował również, kto i kiedy będzie mógł kupić bilety na mecze w stolicy. 

Szachtar w Doniecku nie gra od 2014 roku, gdy region Donbasu został zaatakowany przez prorosyjskich separatystów, a stadion, który był areną Euro 2012, został zniszczony.

- Reklama -

– Najpierw do sprzedaży trafią pakiety Ligi Mistrzów. Będzie to karnet na trzy mecze domowe w tych rozgrywkach. Przewidujemy, że dystrybucja rozpocznie się w dniach 8-10 sierpnia – wyjaśnił dyrektor do spraw strategii i komunikacji w Szachtarze Jurij Swiridow. – Także posiadacze karnetów Szachtara będą uprzywilejowani. Dla całej tej grupy obowiązuje również specjalna cena pakietu z rabatem. Po pierwszym etapie sprzedaży, która potrwa około 10-14 dni, pakiety Ligi Mistrzów będą mogli kupić pozostali zainteresowani. Sprzedaż będzie ogólnodostępna. Będzie także prowadzona sprzedaż biletów na pojedyncze mecze, ale rozpocznie się ona, gdy będziemy znali terminarz.

– Oczekujemy, że na trzech spotkaniach w Lidze Mistrzów w Warszawie będzie komplet, czyi po 32 tysiące widzów – powiedział Swiridow. – Liga ukraińska powinna się rozpocząć w dniach 23-24 sierpnia. Mamy zamiar rozpocząć sezon w Kijowie, tam zagrać jeden-dwa mecze. Potem planujemy też występy we Lwowie. Niektóre spotkania ligowe mogą być także rozgrywane w Warszawie.

Faza grupowa Ligi Mistrzów rozpocznie się 6 września i potrwa do 2 listopada.

- Reklama -

UDOSTĘPNIJ

GIGA SPORT

Lewy kontra Haaland. Kto jest lepszy? Pojedynek snajperów w najnowszym GIGA Sporcie!

Październikowy GIGA Sport już w sprzedaży. Wielkie postery polskiej reprezentacji i Barcelony, piłka Lewego prosto z Hiszpanii oraz oryginalna koszulka najlepszego snajpera Europy!!! Ranking Ligi Mistrzów,...