PILNE! Siatkarska gwiazda zostaje w Warszawie

-

- Reklama -

Warszawscy kibice mają powody do radości. Linus Weber zostaje na dłużej w Projekcie Warszawa. Niemiecki atakujący podpisał nowy kontrakt łączący go ze stołecznym zespołem do 2025 roku.

Reprezentant Niemiec oraz jeden z najbardziej utalentowanych atakujących młodego pokolenia zostaje na dłużej w stołecznym zespole! Linus Weber związał się z Projektem Warszawa na kolejny okres i będzie reprezentował stołeczne barwy w sezonach 2023/24 oraz 2024/25.

– Linus to zawodnik z ogromnym potencjałem, który udowodnił swoją wartość dla drużyny między innymi podczas ćwierćfinałowych spotkań z ZAKSĄ w tym sezonie. Już na przestrzeni tego roku zrobił duże postępy, więc wierzę, że nasza współpraca przyniesie jeszcze lepsze efekty w przyszłości – powiedział Piotr Gacek, wiceprezes zarządu oraz dyrektor sportowy Projektu Warszawa.

- Reklama -

Niemiecki atakujący pokazał się z dobrej strony w swoim pierwszym sezonie w PlusLidze. W rozgrywkach o tytuł mistrza Polski zdobył 410 punktów, z czego 336 atakiem, 23 blokiem oraz 51 serwisem w 32 rozegranych meczach. Ten dorobek z pewnością powiększy się przez najbliższe dwa lata, na co liczy również sam zawodnik.

– Ten zespół jest naprawdę jak jedna wielka rodzina i cieszę się, że zostaję w Warszawie na dłużej. Ten sezon pokazał, że możemy walczyć jak równy z równym z każdym zespołem PlusLigi, więc nie mogę się doczekać kolejnych zmagań i występów w koszulce Projektu Warszawa. Wierzę w ten Projekt i wierzę również, że możemy razem osiągnąć wielkie rzeczy – powiedział Linus Weber.

Urodzony 1 listopada 1999 roku w Gerze siatkarz przed dołączeniem do Projektu reprezentował dotychczas niemieckie i włoskie kluby. W latach 2016-18 rozpoczynał seniorskie zmagania w VC Olimpii Berlin, skąd przeniósł się do Berlin Recycling Volleys. W tym klubie w 2019 roku zdobył mistrzostwo Niemiec i dołączył do włoskiego Allianz Milano.

W 2020 roku ponownie zasilił skład niemieckiego VfB Friedrichshafen, z którym wywalczył brązowy medal niemieckiej ligi, a od sezonu 2021 reprezentował ekipę Kioene Padwa, gdzie był czwartym punktującym włoskiej SuperLega w sezonie zasadniczym zdobywając 414 punktów w 24 spotkaniach. Po zakończeniu rozgrywek ligi włoskiej dołączył na koniec sezonu do katarskiego Al-Rayyan, a od 2022 roku reprezentuje Projekt Warszawa.

- Reklama -

Koszulka Lewego do zgarnięcia w GIGA Sporcie!

- Reklama -

UDOSTĘPNIJ

GIGA SPORT

Kto wygra najlepszą Ligę świata? Nowy GIGA Sport już w sprzedaży. W każdym numerze mistrzowskie karty piłkarzy!!!

Wreszcie gra! Liga Mistrzów, czyli najlepsza liga świata wystartowała. Znów bez polskiej drużyny (Raków występuje w Lidze Europy, a Legia w Lidze Konferencji), ale...