PILNE! Po raz pierwszy w Polsce rozegrano zawody w Wingfoil Freestyle

-

- Reklama -

Trzy dni przepełnione sportową rywalizacją na Cyplu Rewskim za nami. Na plaży, gdzie łączą się wody Zatoki Puckiej i Zatoki Gdańskiej rozegrano pierwsze w tym roku zawody w randze Pucharu Polski oraz Mistrzostw Polski w kitesurfingu i wingfoilu. 

Cypel Rewski przywitał zawodników oraz fanów kitesurfingu słońcem i stabilnym wiatrem. Dzięki temu rozegrano wszystkie zaplanowane konkurencje: Freestyle, Formula Kite, A’s, a także po raz drugi w historii – dyscyplinę Wingfoil.

W rywalizacji – Mistrzostwach Polski we Freestylu, w kategorii Open Mężczyzn po raz 6. Mistrzostwo Polski zdobył Marek Rowiński, zaś wśród kobiet po tytuł Mistrzyni Polski po raz pierwszy sięgnęła Alina Ungeheuer. Najlepszym zawodnikiem do lat 18-tu okazał się Jakub Kapturski.

- Reklama -

Lekki wiatr wiejący z północnego zachodu pozwolił również na rozegranie aż 18 wyścigów w Formule Kite. Najszybsi w Rewie byli Izabela Satrjan oraz Jan Marciniak. W konkurencji A’s wśród młodzieży do lat 17-tu Mistrzem Polski został Jan Koszowski, natomiast Mistrzem Polski A’s do lat 15-tu został Jakub Balewicz. Wyścigi na wingfoilu wygrał Bartosz Kulczyński oraz Paulina Ziółkowska.

Po raz pierwszy w Polsce odbyła się również rywalizacja w Wingfoil Freestyle. W tej konkurencji najlepiej zaprezentował się wspomniany wcześniej Bartosz Kulczyński.

– Pierwsze zawody w tym sezonie były bardzo udane, Rewa przywitała nas trzema dniami pełnymi wiatru. Cieszy fakt, że kitesurfing, staje się sportem międzypokoleniowym – najmłodszy zawodnik miał nieco ponad 10 lat, a najstarszy ponad 40 – powiedział Maciej Lewandowski, sędzia główny kategorii Freestyle.

Kolejne zawody odbędą się:

- Reklama -

• 22-24 lipca, Jastarnia: Puchar Polski w Kitesurfingu i Wingfoilu oraz Mistrzostwa Polski
w Wingfoilu

• 11-14 sierpnia, Puck: Puchar Polski w Kitesurfingu i Wingfoilu oraz Mistrzostwa Polski
w Formule Kite i Wingfoilu

W rywalizacji może wziąć udział każdy sportowiec. Wystarczy w pierwszym dniu zawodów zgłosić się między 8:00 a 9:30 do biura zawodów i zarejestrować.

GIGA Sport czeka!

- Reklama -

UDOSTĘPNIJ

GIGA SPORT

Nowa Barcelona Lewandowskiego! Najnowszy GIGA SPORT już jest!!!

UWAGA! Najnowszy GIGA SPORT czeka na Was! Do wygrania koszulka Lewandowskiego prosto z Barcelony oraz profesjonalny obóz piłkarski! Sierpniowy GIGA Sport! Musisz go mieć!!!