[PILNE] Nie żyje 16-letnia piłkarka

-

- Reklama -

USA, Las Vegas. 16-letnia piłkarka straciła przytomność w trakcie meczu. Dziewczynę przewieziono do szpitali, jednak lekarze byli bezradni. Niestety 16-latka zmarła.

16-latka grała w drużynie piłki nożnej Desert Oasis High School. W czwartek, w okolicach godziny 19., jej drużyna rozgrywała mecz z zespołem z Valley High School.

Spotkanie drużyn w Las Vegas w Nevadzie zostało przerwane przez dramatyczne wydarzenia. 16-letnia zawodniczka nagle, podczas gry, straciła przytomność i upadła na ziemię.

- Reklama -

Na ratunek ruszyła jej mama innej z zawodniczek – zawodowa pielęgniarka. „Dzisiaj po raz pierwszy w mojej 26-letniej karierze pielęgniarki, musiałam wykonać resuscytację u dziecka” – napisała w mediach społecznościowych. Post został później usunięty.

Z początku pielęgniarce udało się przywrócić dziewczynie rytm serca. Na miejsce wezwano służby medyczne, a młodą piłkarkę przewieziono do szpitala.

Niestety, pomimo wysiłków lekarzy, 16-latki nie dało się uratować. Rodzice młodej sportsmenki napisali w mediach społecznościowych, że „ich córka kochała muzykę i taniec. Przez całe życie przebywała wśród ludzi, których darzyła miłością, a piłka nożna była jej prawdziwą pasją”.

- Reklama -

UDOSTĘPNIJ

GIGA SPORT

Kto zagra w finale Ligi Mistrzów? Kup najnowszy GIGA Sport i zgarnij koszulkę Mbappe!!!

Robert Lewandowski, Erling Haaland, czy Kylian Mbappe? Kto wygra Ligę Mistrzów? GIGA plakaty: Mbappe, Manchesteru City, Lewego, Watkinsa, Jamala, Martineza, Diaza Kane'a i Fornala. A do...