[PILNE] Na koniu najlepszy Holender

-

- Reklama -

50 par z 12 krajów wystartowało w konkursie PKO Bank Polski Grand Prix, o nagrodę PKO Banku Polskiego i pod patronatem Prezydenta Miasta Poznania. Był to konkurs zaliczany do światowego rankingu, CAVALIADA Tour oraz Ligi Europy Centralnej Pucharu Świata. Parkur podstawowy był pełen zadań technicznych, a błędy przydarzały się na całym torze. 10 zawodnikom udało się pokonać go bez punktów karnych, więc w finałowym barażu nie brakowało sportowych emocji. Ostatecznie w rozgrywce triumfował reprezentant Holandii – Remco Been na koniu Holland VD Bisschop, który był pierwszym zawodnikiem na liście startowej.

– Kiedy oglądałem parkur, pomyślałem, że dziś może się udać dobry wynik. Myślę, że to była dobra robota gospodarza toru. W rozgrywce musiałem podjąć ryzyko, ale postanowiłem pojechać dalszą trasą pomiędzy 1 a 2 przeszkodą. Byłem trochę zestresowany oglądając rywali, okazuje się, że 10 przejazdów to dość długo! [Holland VD Bisschop] to bardzo uważny koń, zawsze walczy dla mnie na arenie. To moja pierwsza wizyta na CAVALIADZIE, chyba muszę wrócić! – mówił zawodnik.

Na drugim miejscu znalazła się Szwedka Irma Karlsson na Chacconu, a trzeci był inny Holender – Niels Kersten na wałachu Grieg S. Tuż poza podium uplasował się Polak Jarosław Skrzyczyński na Inturido. Warto też odnotować bardzo udany występ mistrzyni Polski Juniorów – Natalii Stefańskiej na Kapucijn V/D Donkhoeve, która zajęła miejsce 9.

- Reklama -

– Bardzo lubię takie wyzwania, nie spodziewałam się bezbłędnego przejazdu, bo parkur był bardzo techniczny i wymagał z mojej strony wiele dyscypliny. Jednak dziś wszystko poszło gładko. Zgraliśmy się i było tak, jak chciałam – mówiła amazonka.

Konkurs Małej Rundy, o nagrodę firmy Nowy Adres, pod patronatem Związku Hodowców Koni Wielkopolskich, zakończył się wygraną Michała Tyszko na Marco Polo. Niewiele wolniejszy był Dawid Skiba na La Vulkano L, a Top 3 zamknął Litwin Kristupas Petraitis na koniu Baironas.

Niedziela to także finałowe zmagania w ramach CAVALIADA Future, o nagrodę PKO Banku Polskiego, pod patronatem firmy Torpol. W kategorii MINI po pięciokonnej rozgrywce zwyciężyła Zofia Wierucka z Rio Grande Krosinko na Cykorze. Drugie miejsce zajęła zawodniczka Sopockiego Klubu Jeździeckiego – Julia Nazarewicz na Tango, a trzecie Maja Głoskowska z KJ Infernal Team Golesze na klaczy Wedog Pride N Joy. W MIDI po zwycięstwo pogalopowała Michalina Jach z KJ Herkules Wapno na Kresce, tuż za nią znalazła się Alicja Marszałek Filipek na Jacodi’s Anja’s Alena, a trzecia była Zofia Krzeszewska z Akademii Jeździeckiej Dawidy na Vales Blueray.

W konkursie Immergas Dressage Tour oglądaliśmy dziś programy dowolne do muzyki. Najwyższe noty otrzymała Sandra Sysojeva z KS Centurion na ogierze Found Boy. Druga była dziś Teresa Tomaszewska z KJ Welt Opypy na Belle Couture M, a trzecie Natalia Plata z JKS Barłomino na Dolcetto.

- Reklama -

Finał Rundy Amatorów, o nagrodę Hotelu i Restauracji Port Sołacz, pod patronatem TVP3 Poznań, wygrała Nina Sućko na koniu Cormitello. Miejsce drugie zajęła para z Holandii – Juul Smits i Nairobie van d’Hoeve, a trzecie Magdalena Dreger na wałachu Khadir.

W niedzielę rozegrano także finałowe konkursy cyklu Wielkopolski Talent Roku w kategorii Wielkoponiacy. Najlepsi okazali się zawodnicy KJ Podkowa Gruszczyn. W konkursie dla kuców Midi triumfował Ignacy Luboński na koniu S-Piorun, a w Maxi Wiktoria Cwalina na Szogunie.

- Reklama -

UDOSTĘPNIJ

GIGA SPORT

LIGA MISTRZÓW – Kto zagra w finale

Mistrzowski GIGA Sport już w sprzedaży!!! Wielkie postery gwiazd mundialu - Leo Messiego i Kyliana Mbappe, a także Alvareza, Gaviego, Richarlisona, Bellinghama, Kubackiego i Szczesnego,...