Mateusz Klich opuści Anglię, by zagrać w Katarze

-

- Reklama -

Mateusz Klich jest blisko wypożyczenia z Leeds United. Najprawdopodobniej polski pomocnik trafi do FC Utrecht, w którym już występował w sezonie 2017/2018. Klich chce  regularnie grać by otrzymać powołanie na mistrzostwa świata w Katarze.

Mateusz Klich był podstawowym zawodnikiem Leeds United w czasie, gdy trenerem był Argentyńczyk Marcelo Bielsa. W lutym tego roku jego miejsce zajął Jesse Marsch, a klub ostatecznie zdołał się utrzymać w Premier League. Pozycja Klicha w drużynie jednak znacznie osłabła.

Portal meczyki.pl informuje, że Mateusz Klich jest blisko wypożyczenia z Leeds United do końca sezonu 22/23. Polski pomocnik chce wrócić do ligi holenderskiej, żeby regularnie grać i otrzymać powołanie na mistrzostwa świata w Katarze. 

- Reklama -

Klich już występował w Utrechcie na zasadzie wypożyczenia z Leeds w drugiej części sezonu 2017/2018, kiedy to zdobył jedną bramkę i zanotował trzy asysty w 16 meczach. Polski pomocnik grał też w dwóch innych klubach Eredivisie – PEC Zwolle (2013-2014) oraz Twente Enschede (2016-2017). 

Mateusz Klich zagrał 37 meczów w barwach Leeds United w poprzednim sezonie, w których zdobył jedną bramkę i zanotował dwie asysty.

Plakat reprezentacji Polski w sierpniowym GIGA Sporcie! Do wygrania piłki adidas na mundial!!!

- Reklama -

UDOSTĘPNIJ

GIGA SPORT

Nowa Barcelona Lewandowskiego! Najnowszy GIGA SPORT już jest!!!

UWAGA! Najnowszy GIGA SPORT czeka na Was! Do wygrania koszulka Lewandowskiego prosto z Barcelony oraz profesjonalny obóz piłkarski! Sierpniowy GIGA Sport! Musisz go mieć!!!