Marco Burch zawodnikiem Legii

-

- Reklama -

22-letni środkowy obrońca Marco Burch, były młodzieżowy reprezentant Szwajcarii i kapitan FC Luzern, podpisał z Legią Warszawa trzyletni kontrakt.

Marco Burch jest wychowankiem FC Luzern. W swoim macierzystym klubie rozegrał 106 meczów, w których zdobył osiem bramek i zanotował cztery asysty. W krajowych rozgrywkach zadebiutował w grudniu 2019 roku, w wieku 19 lat. Ze swoim dotychczasowym klubem zdobył puchar w sezonie 2020/21.

– Jestem bardzo podekscytowany, że trafiłem do Legii. Dodatkowy dreszczyk emocji powoduje fakt, że dołączam do drużyny w dniu meczowym. Ostatnie dni są dla mnie specjalne, bardzo intensywne, ale jestem niezwykle szczęśliwy, że podpisałem kontrakt. Mam same pozytywne wrażenia dotyczące klubu, drużyny. To wielki krok w mojej karierze. Legia to wielki klub w Polsce, dlatego zdecydowałem się na ten ruch – mówi Marco Burch.

- Reklama -

W obecnym sezonie wystąpił w czterech meczach kwalifikacji do Ligi Konferencji Europy UEFA i zdobył jedną bramkę w starciu z Djurdargens IF w trzeciej rundzie eliminacji.

– Markowi Burchowi przyglądaliśmy się od dłuższego czasu. Jest to zawodnik o profilu, jakiego potrzebowaliśmy – dobrze operuje piłkę i dysponuje dobrą szybkością. Pomimo młodego wieku ma już doświadczenie na poziomie seniorskich, ponad trzy lata grał na poziomie szwajcarskiej ekstraklasy, był kapitanem swojego klubu – mówi dyrektor sportowy Legii Warszawa Jacek Zieliński.

W Legii Warszawa szwajcarski obrońca będzie występował z numerem 4.

- Reklama -

UDOSTĘPNIJ

GIGA SPORT

Kto zagra w finale Ligi Mistrzów? Kup najnowszy GIGA Sport i zgarnij koszulkę Mbappe!!!

Robert Lewandowski, Erling Haaland, czy Kylian Mbappe? Kto wygra Ligę Mistrzów? GIGA plakaty: Mbappe, Manchesteru City, Lewego, Watkinsa, Jamala, Martineza, Diaza Kane'a i Fornala. A do...