PILNE! Kluczowy napastnik opuszcza Legię

-

- Reklama -

Rafael Lopes, mistrz Polski z sezonu 2020/21, odchodzi z Legii Warszawa po blisko dwóch latach. Kontrakt z portugalskim napastnikiem został rozwiązany za porozumieniem stron.

Rafael Lopes trafił do Legii na początku sierpnia 2020 roku. Debiut z eLką na piersi napastnik zaliczył 11 września 2020 roku, podczas ligowej rywalizacji z Wisłą Płock (zwycięstwo Legii 1:0). W pierwszym sezonie w stołecznej drużynie Lopes uzbierał łącznie 25 występów, w których pięciokrotnie pokonywał bramkarzy rywali i dwukrotnie popisywał się ostatnim, kluczowym podaniem. Z sezonu 2020/21 kibice zapamiętają głównie dwa trafienia Portugalczyka – decydującego gola w jesiennym spotkaniu z Lechem Poznań oraz bramkę zdobytą głową w końcówce sezonu, podczas rywalizacji z Piastem Gliwice.

W niedawno zakończonych rozgrywkach 30-letni napastnik rozegrał 44 spotkania, w których zdobył siedem bramek i zanotował trzy asysty. Portugalczyk trafiał m.in. w obu meczach II rundy kwalifikacji do Ligi Mistrzów UEFA z Florą Tallinn, a także w wiosennym, wyjazdowym starciu z Lechem. Łącznie dla stołecznej drużyny Rafael Lopes rozegrał 68 spotkań, w których dwunastokrotnie pokonał bramkarzy rywali. Bardzo lubiany przez kolegów w szatni, był dobrym duchem zespołu i profesjonalistą. Jego największym sukcesem osiągniętym z Legią było wywalczenie mistrzostwa Polski w sezonie 2020/21.

- Reklama -

Rafael Lopes w barwach Legii Warszawa:

68 meczów

12 goli

5 asyst

- Reklama -

1x mistrzostwo Polski

- Reklama -

UDOSTĘPNIJ

GIGA SPORT

Nowa Barcelona Lewandowskiego! Najnowszy GIGA SPORT już jest!!!

UWAGA! Najnowszy GIGA SPORT czeka na Was! Do wygrania koszulka Lewandowskiego prosto z Barcelony oraz profesjonalny obóz piłkarski! Sierpniowy GIGA Sport! Musisz go mieć!!!