PILNE! Jeremy Sochan nie zagra do końca sezonu NBA

-

- Reklama -

Jeremy Sochan zagrał w pierwszych 74 meczach Spurs, ale ostatnie osiem oglądać będzie z ławki rezerwowych. W piątkowym meczu z New York Knicks doznał urazu kostki i nie wrócił już na parkiet. Po konsultacjach z lekarzami zdecydowano o zabiegu artroskopii. To będzie oznaczało w przerwę w treningach, ale nie wyklucza udziału Sochana w czerwcowym zgrupowaniu reprezentacji Polski i grze w turnieju w kwalifikacyjnym do Igrzysk Olimpijskich, który odbędzie się w dniach 2-7 lipca w Walencji.

– Mój drugi sezon w NBA dobiegł końca. Po rozegraniu 74 meczów sezonu regularnego wspólnie ze sztabem klubu podjęliśmy decyzję, abym poddał się zabiegowi jeszcze w tym tygodniu, by jak najszybciej wyleczyć uraz kostki i wrócić do treningów – mówi Jeremy Sochan. – Teraz skupię się na rehabilitacji i mam nadzieję być gotowym, aby pomóc kadrze w kwalifikacjach do Igrzysk Olimpijskich – dodaje Polak.

To był drugi sezon Sochana w NBA. W pierwszym zagrał w 56 spotkaniach, w drugim w 74. W aż 73 z nich Polak wychodził w pierwszej piątce Spurs.

- Reklama -

W sezonie 2023/24 Sochan spędzał średnio na boisku 29,6 minuty oraz notował średnio: 11,6 punktu, 6,4 zbiórki, 3,4 asysty. Poprawił też skuteczność rzutów za trzy punkty z 25% na 31%, a także osobiste z 70% na 77% w porównaniu z poprzednim rokiem.

Łapcie najnowszy GIGA Sport!

- Reklama -

UDOSTĘPNIJ

GIGA SPORT

Kto zagra w finale Ligi Mistrzów? Kup najnowszy GIGA Sport i zgarnij koszulkę Mbappe!!!

Robert Lewandowski, Erling Haaland, czy Kylian Mbappe? Kto wygra Ligę Mistrzów? GIGA plakaty: Mbappe, Manchesteru City, Lewego, Watkinsa, Jamala, Martineza, Diaza Kane'a i Fornala. A do...