Iga Świątek już w Warszawie. Najlepsza tenisistka świata zagra w Polsce!

-

- Reklama -

Największy turniej kobiecy w Polsce rangi WTA 250 z liderką światowego rankingu Igą Świątek na czele coraz bliżej. BNP PARIBAS Poland Open odbędzie się w dniach 25-31 lipca na kortach Legia Tenis&Golf w Warszawie.

W turnieju głównym zagrają 32 zawodniczki i 16 par deblowych. Najwyżej rozstawiona będzie oczywiście liderka rankingu WTA, dominatorka tegorocznych rozgrywek, mistrzyni Roland Garros 2020 i 2022 Iga Świątek.

– Rywalizacja przed własną publicznością zawsze jest dla mnie czymś wyjątkowym. Tym bardziej cieszę się, że turniej rangi WTA odbędzie się w Warszawie. Słyszę doping polskich kibiców podczas turniejów na całym świecie, ale tym razem będą ich tysiące. Mam nadzieję, że razem z pozostałymi tenisistkami dostarczymy dużo sportowych emocji – powiedziała Iga Świątek.

- Reklama -

– Wielki tenis zawita do Warszawy. Jako prezydent stolicy czuję się zaszczycony, że Warszawa jest oficjalnie miastem-gospodarzem BNP Paribas Poland Open. Jedynego turnieju w Polsce, na którym będzie można zobaczyć grającą Igę Świtek. To duże święto, które chcemy wspólnie przeżywać. Decydujące mecze w turnieju mogą obejrzeć wszystkie mieszkanki i mieszkańcy stolicy przygotowaliśmy dla nich Warszawską Strefę Turniejową – mówi prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

Iga Świątek będzie niekwestionowaną gwiazdą turnieju, ale bez wątpienia – rywalizację na światowym poziomie zagwarantują także pozostałe zawodniczki, z których większość notowana jest w TOP 100 rankingu WTA. Pewne udziału w turnieju gry pojedynczej są m.in. Magdalena Fręch (84.) i adresatka dzikiej karty Maja Chwalińska (166.).

– Turniej cieszy się ogromnym zainteresowaniem kibiców tenisa i to niezaprzeczalna zasługa występu Igi Świątek w Warszawie, ale warto podkreślić, że potwierdzona lista zawodniczek BNP Paribas Poland Open zapowiada dobry poziom rywalizacji. Wierzę, że możliwość przeżycia sportowych emocji podczas naszego turnieju jeszcze mocniej podleje w polskich fanach miłość do tej dyscypliny i co najważniejsze, młode talenty zainspiruje do dalszego rozwoju – mówi dyrektor BNP PARIBAS Poland Open Alina Sikora.

– Cieszę się, że ten turniej rozegra się na kortach Legia Tenis&Golf. To miejsce z tradycjami tenisowymi już od lat przedwojennych. To tu w przeszłości grały najlepsze polskie tenisistki i tenisiści. BNP PARIBAS Poland Open, z którym wiążemy wieloletnią przyszłość, to znakomita okazja żeby znów poczuć atmosferę wielkiego tenisa w tym wyjątkowym miejscu. Dlatego zachęcam wszystkich kibiców do wspierania tenisistek podczas trwania turnieju. Dotychczas sprzedano już ponad 80% biletów. Pozostały ostatnie wolne bilety na finał i półfinał, a na 1. fazę turnieju zaledwie ok. 400 sztuk. Dwie pierwsze transze wyprzedały się w przeciągu zaledwie kilkunastu minut – powiedział wiceprezes warszawskiej Legii Marcin Herra.

- Reklama -

– BNP Paribas Poland Open to największy turniej kobiecy w Polsce rangi WTA 250 z liderką światowego rankingu Igą Świtek na czele. Iga zawsze docenia i słyszy wsparcie polskich kibiców, jednak gra w kraju i to przed własną publicznością będzie dla niej czymś wyjątkowym. Z drugiej strony kibice w Warszawie będą mogli śledzić rywalizację na światowym poziomie z udziałem najlepszych Polek, w tym Magdaleny Fręch. Nie można zapominać, że nie będzie to turniej jednej tenisistki.

– Większość zawodniczek, które zagrają w BNP Paribas Poland Open notowana jest w pierwszej setce światowego rankingu. To gwarancja poziomu sportowego. Yulia Putintseva i wszystkie pozostałe tenisistki mają na koncie wiele mniejszych i większych sukcesów i każda z nich z pewnością wyjdzie na kort z podobnym nastawieniem, żeby do tej listy dopisać zwycięstwo w Warszawie – powiedział Tomasz Swiątek, Tennis Consulting – organizator turnieju.

GIGA Sport pełen niespodzianek! GIGA plakaty i GIGA konkursy. Sprawdź go!

- Reklama -

UDOSTĘPNIJ

GIGA SPORT

Lewy kontra Haaland. Kto jest lepszy? Pojedynek snajperów w najnowszym GIGA Sporcie!

Październikowy GIGA Sport już w sprzedaży. Wielkie postery polskiej reprezentacji i Barcelony, piłka Lewego prosto z Hiszpanii oraz oryginalna koszulka najlepszego snajpera Europy!!! Ranking Ligi Mistrzów,...