PILNE! Drużyna Anglii faworytem Euro 2022

-

- Reklama -

Firma Gracenote opublikowała prognozę na nadchodzące mistrzostwa Europy, wykorzystując dane z rankingu FIFA kobiet do oszacowania wyników każdego potencjalnego scenariusza meczowego podczas turnieju.

Po przeanalizowaniu około miliona symulacji całego turnieju stwierdzono, że gospodynie i faworytki, Angielki, okażą się prawdopodobnie lepsze od srebrnych medalistek olimpijskich, Szwedek, a ogólna rywalizacja będzie wyjątkowo wyrównana.
Niemcy, Francja i Holandia będą deptać Lwicom i Niebiesko-żółtym po piętach. Prawdopodobieństwo, że zwycięzcą tegorocznego turnieju będzie zespół z powyższej piątki, wynosi niemal 80%.

- Reklama -

Pod lupą


Mimo że Angielki zajmują szóste miejsce w Europie w rankingu FIFA, są one faworytkami turnieju (21%) dzięki przewadze, jaką daje im bycie gospodyniami wydarzenia. Jeżeli te przewidywania się spełnią, będzie to dla Anglii pierwsza wygrana dużego turnieju, która ponadto zapewni menedżerce zespołu, Sarinie Wiegman, kolejny europejski tytuł. Poprowadziła ona do wygranej Holenderki w 2017 r.


Gracenote szacuje, że Szwecja, obecnie prowadząca w rankingu europejskim FIFA, ma 18% szans na wygraną mistrzostw Europy, co czyni ten kraj drugim faworytem po organizującej turniej Anglii.


Francja (15%), Holandia (12%), Niemcy (11%) i Hiszpania (9%) to jedyne inne zespoły, których szacowane szanse na wygraną Euro 2022 wynoszą ponad 5%.
Według symulacji turniejowych Gracenote Anglia (93%), Szwecja (86%), Francja (82%) i Holandia (80%) mają co najmniej 80% szans na przejście do fazy pucharowej zawodów. Ósemka najbardziej prawdopodobnych ćwierćfinalistek to: Angielki, Szwedki, Francuzki, Holenderki, Niemki, Hiszpanki, Norweżki i Włoszki (w tej kolejności). Najbardziej prawdopodobne półfinalistki to: Angielki, Szwedki, Francuzki i Holenderki.
Najbardziej prawdopodobny finał Euro 2022 to Szwecja–Holandia – według symulacji Gracenote szansa na wystąpienie takiego scenariusza wynosi 7,4%. Anglia–Francja, Niemcy–Anglia, Szwecja–Francja i Szwecja–Anglia to kolejne pięć najbardziej prawdopodobnych scenariuszy finałowych.

- Reklama -


Simon Gleave, dyrektor Gracenote ds. analizy sportowej, stwierdził: „Nasze symulacje wyraźnie obrazują przewagę, jaką Anglia zawdzięcza byciu gospodarzem turnieju. Anglia znalazłaby się na zaledwie szóstym miejscu listy faworytów, gdyby turniej rozgrywał się w kraju neutralnym. Przewaga gospodarza, którą cieszy się zespół Sariny Wiegman, oznacza, że Lwice są faworytkami, ale wciąż mają tylko 21% szans na wygraną Euro 2022”.

Kozackie koszulki z Anglii w najnowszym GIGA Sporcie!!!

- Reklama -

UDOSTĘPNIJ

GIGA SPORT

Lewy kontra Haaland. Kto jest lepszy? Pojedynek snajperów w najnowszym GIGA Sporcie!

Październikowy GIGA Sport już w sprzedaży. Wielkie postery polskiej reprezentacji i Barcelony, piłka Lewego prosto z Hiszpanii oraz oryginalna koszulka najlepszego snajpera Europy!!! Ranking Ligi Mistrzów,...