[PILNE] Chełm teqballową stolicą Polski

-

- Reklama -

W dniach 27-30 października Chełm zamieni się w Teqballową stolicę naszego kraju – w tym czasie zostaną tam zorganizowane V Mistrzostwa Polski Teqball, które będą doskonałą okazją do dokładnego poznania tego sportu! Najlepsi zawodnicy z naszego kraju rywalizować będą o tytuł Mistrza Polski aż w pięciu kategoriach. Zakrzywiony stół oraz dużo emocji – zapowiada się ciekawe wydarzenie i dość niecodzienne wydarzenie!

Czym jest Teqball?

Podstawą gry w Teqball jest specjalnie wyprofilowany stół, na którym toczy się rozgrywka. Jest to pewnego rodzaju połączenie piłki nożnej i tenisa stołowego, a specyfika polega na odbijaniu piłki pomiędzy zawodnikami. W Teqball mogą grać zarówno mężczyźni, jak i kobiety, niezależnie od wieku. Rozgrywki Teqball odbywają się zarówno w formule singlowej, deblowej oraz i debla mieszanego (mikst).

- Reklama -

Sama dyscyplina ma swoje początki w 2014 roku i została wymyślona na Węgrzech. Ambasadorami Teqball na świecie są takie gwiazdy jak: Ronaldinho, Carles Puyol, natomiast w Polsce za promocję dyscypliny odpowiadają przede wszystkim Michał Listkiewicz (aktualny prezes Polskiego Związku Teqball), Szymon Marciniak (sędzia piłkarski) czy Piotr Dziewicki i Paweł Golański (byli profesjonalni piłkarze). Od kilku lat można zauważyć stały wzrost popularności tej formy aktywności. Teqball obecny jest w ponad 80 krajach na całym świecie. Wykorzystywany jest w największych klubach oraz organizacjach piłkarskich, jako idealne uzupełnienie treningu, które pomaga zawodnikom rozwijać umiejętności techniczne.

Nie tylko mistrzostwa Polski

Całość wydarzenia będzie składać się z dwóch realizowanych równolegle projektów, składających się na Teqball Mistrzostwa Polski 2022 im. Obrońców Westerplatte, które zostaną zorganizowane na Miejskiej Hali Sportowej przy ulicy Granicznej 2a w Chełmie.

Festyn sportowy dla uczniów z Polski i Ukrainy – planowana na 27 października 2022 roku impreza o charakterze festynu dla dzieci i młodzieży z Polski i Ukrainy. Wydarzenie, prowadzone przez najlepszych zawodników Teqball w Polsce, mająca na celu promocję Teqballa jako dyscypliny sportu oraz aktywności fizycznej. 

- Reklama -

 V Mistrzostwa Polski Teqball – planowane na 28-30 października 2022 roku, trzydniowa impreza mająca na celu wyłonienie najlepszych zawodników Teqball w Polsce w kategoriach: singiel i debel mężczyzn, singiel i debel kobiet, debel mieszany.

Najlepsi zawodnicy zagrają w Chełmie

Zwracając uwagę na zbudowaną otoczkę wokół wydarzenia, na turnieju w Chełmie nie może zabraknąć najlepszych zawodników Teqball z całej Polski. Kto może wziąć udział w Turnieju? Przede wszystkim zawodnicy uprawiający Teqball, jednak z uwagi na uniwersalność dyscypliny może być to każda osoba niezależnie od płci, wieku czy stopnia sprawności fizycznej. Do udziału w turnieju zaproszeni zostaną najlepsi zawodnicy Teqball w Polsce, na czele z reprezentantami kraju oraz Mistrzami Polski w Teqball na hali i plaży.

Mistrzostwa Polski Teqball zostaną podzielone na trzy dni rozgrywkowe. W pierwszych dwóch dniach turnieju zostaną zorganizowane mecze fazy grupowej, gdzie zostaną wyłonieni zawodnicy, którzy rywalizować będą między sobą w fazie pucharowej. Zawodnicy zostaną podzieleni na grupy (liczba grup zależna od liczby zgłoszeń oraz konkretnej kategorii). W trzecim dniu turnieju zostaną rozegrane mecze finałowe, które wyłonią zdobywców miejsc na podium.

Turniej zostanie rozegrany w pięciu kategoriach – zawodnicy powalczą o medale w Singlu Kobiet i Mężczyzn, Deblu Kobiet i Mężczyzn oraz Deblu Mieszanym. Teqball ciągle się rozwija, a wyodrębnienie tylu kategorii jest kolejnym krokiem w ewolucji dyscypliny. Łączna pula nagród dla zawodników to 15 tys. złotych.

Co więcej, zawodnicy powalczą o kwalifikacje na Mistrzostwa Świata Teqball, które odbędą się w dniach 23-27 listopada w niemieckiej Norymberdze.

Pojedynek snajperów TYLKO w najnowszm GIGA Sporcie. Plakty Barcelony, Realu i Roberta Lewandowskiego! Zapraszamy!!!

 

- Reklama -

UDOSTĘPNIJ

GIGA SPORT

Łowcy goli, czyli TOP 5 napadziorów. Najnowszy GIGA Sport już w sprzedaży! W każdym numerze karty gwiazd EKSTRAKLASY gratis!!!

Robert Lewandowski, Erling Haaland, Salah, Felix, czy ktoś inny? Przedstawiamy najlepszych napadziorów Europy!!! GIGA plakaty: Haalanda, Salaha, Śliwki, Zmarzlika i polskich skoczków (terminarz). A do tego...