Pierwsze 27 dołków w Polsce

-

- Reklama -

8 czerwca na Kalinowych Polach uroczyście otwarto trzecią golfowa dziewiątkę. Z tej okazji uczestnicy rozegrali pierwszy w Polsce turniej na dystansie 27 dołków. Zwycięzcą został Łukasz Szadny, uzyskując wynik 112 brutto. W kolejnych dniach odbył się z kolei PGA Polska Kalinowo Open by Pivotal, zaliczany do Race to Rosa – cyklu, w którym można zdobyć dziką kartę na Rosa Challenge Tour.

Pierwsze 27 dołków w Polsce

Kalinowe Pola są obecnie jedynym polem golfowym w Polsce, które oferuje grę na 27 dołkach (PAR 108). Pierwszy taki turniej rozegrano w ubiegłą sobotę, podczas oficjalnego otwarcia trzeciej dziewiątki. Nowe 9 dołków, zaprojektowanych przez Marka Sokołowskiego, okazało się dla zawodników nie lada wyzwaniem. Ostatecznie z najmniejszą liczbą 112. uderzeń pole pokonał Łukasz Szadny. Zwycięzca oprócz statuetki wygrał tygodniowy pobyt w Turcji ufundowany przez Audi Świtoń-Paczkowski, nagrodę wręczyła Ewa Zawistowska, właścicielka Kalinowych Pól. Sponsorami turnieju byli także: AuRoom oraz Golf Team.

- Reklama -

Weekend pełen wrażeń

Audi Tour 27 dostarczył wielu emocji i był dla zawodników prawdziwym golfowym maratonem. Po turnieju głównym, na trzech dołkach, rozegrano jeszcze turniej nocny. Wydarzeniu towarzyszyło także wiele dodatkowych atrakcji, jak poprowadzona przez Marcina Wójcika rozmowa z udziałem Tomasza Wiśniewskiego, trenera Kadry Narodowej w Golfie, koncert jazzowy w wykonaniu Sergieja Morozova, pianisty Teatru Wielkiego Opery Narodowej w Warszawie czy degustacja regionalnych specjałów. Nie zabrakło też wielu golfowych konkursów.

Nagroda dla Andrzeja Zawistowskiego

Kulminacyjnym punktem było wręczenie Andrzejowi Zawistowskiemu, właścicielowi Kalinowych Pól, Medalu 30-lecia Polskiego Związku Golfa. Doceniając jego wielki wkład w rozwój tej dyscypliny w Polsce, nagrodę przekazali osobiście: Radosław Frańczak, Prezes Zarządu PZG oraz Paweł Wyrzykowski, Wiceprezes.

- Reklama -

PGA Polska Kalinowo Open by Pivotal (Race to Rosa)

Cały ostatni weekend na Kalinowych Polach był pełen sportowej rywalizacji na najwyższym poziomie. Po oficjalnym otwarciu trzeciej dziewiątki na Kalinowych Polach rozpoczął się turniej z cyklu PGA Polska Tour – Kalinowo Open by Pivotal (Race to Rosa). Rywalizacja na 18 dołkach rozpoczęła się od Pro-Amu w niedzielę. Zwyciężyła drużyna Pawła Dudzika w składzie: Adam Pogorel, Jarek Nowak i Mariusz Matecki.

Z kolei w poniedziałek rano walkę o zwycięstwo rozpoczęli kolei w poniedziałek rano rywalizację o zwycięstwo indywidualne rozpoczęli zawodowcy, non amatorzy i amatorzy. Po dogrywce z Hubertem Tomczykiem ostatecznie triumfował Litwin, Gediminas Markevicius.

PGA Polska Kalinowo Open by Pivotal zaliczane jest do cyklu czterech turniejów Race to Rosa, którego zwycięzca zdobędzie dziką kartę na Rosa Challenge Tour. Aktualnie na pierwszej pozycji plasuje się Kamil Tatarczuk. Ostatni, finałowy turniej odbędzie się 29 lipca na Rosie.

Prawdziwy HIT! Szalik lub minikoszulka w każdym egzemplarzu najnowszego GIGA Sportu!!!

Wydanie specjalne GIGA Sportu w sprzedaży w całej Polsce!!!

- Reklama -

UDOSTĘPNIJ

GIGA SPORT

Specjalny GIGA Sport na mecze Polski. Szalik lub minikoszulka dla każdego!!!

Reprezentacja Polski od A do Z, czyli każdy piłkarz w pigułce. Biało-czerwoni podczas EURO 2024 zagrają jeszcze z Austrią i Francją. Nie jesteśmy faworytami,...