Piękne konie, pełne trybuny, wielkie emocje

-

- Reklama -

Piękne konie, wypełnione trybuny, niesłychane emocje. Który koń przeskoczy ponad 2-metrowy mur w konkursie Potęgi Skoku? Kto najszybciej pokona parkur w Speed & Music? I wreszcie – kto zatriumfuje w niedzielnym PKO Bank Polski Grand Prix? Cavaliada Poznań, która przyniesie odpowiedzi na te pytania, już od 15 do 18 grudnia.

Cavaliada Tour to największy w Polsce cykl halowych zawodów jeździeckich, odbywających się w tym sezonie w Warszawie, Poznaniu, Sopocie i Krakowie. Stolica Wielkopolski to największa z czterech lokalizacji cyklu.

Zawodnicy i zawodniczki zmierzą się tu w skokach przez przeszkody, ujeżdżeniu, Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego, powożeniu zaprzęgami czterokonnymi i woltyżerce. Nie zabraknie też konkursów rozrywkowych, niezmiernie emocjonujących publiczność. Jak zwykle w programie znalazły się też pokazy.

- Reklama -

– Podczas codziennych bloków pokazowych będzie można zobaczyć m.in.: kaskaderów konnych Apolinarski Group, pokazy Working Equitation, pokaz ujeżdżenia, który przygotowała Sandra Sysojeva z Litwy, jednak największą gwiazdą pokazów w Poznaniu będzie Blanka Satora ze swoim spektaklem hiszpańskiej szkoły jazdy – mówi Jakub Patelka, dyrektor Touru. Blanka Satora zaprezentuje również króla Ciuciu, najmniejszego konika na świecie. Mierzy on 55 cm, waży 60 kg i ma ponad 16 lat.

Kto wygra?

Przez cały sezon halowy zawodnicy startujący w CAVALIADA Tour zbierają punkty bonifikacyjne. Finał rozgrywek odbywa się jednocześnie z finałem Ligi Europy Centralnej Pucharu Świata w Krakowie.

Podczas zmagań w ramach zawodów trzygwiazdkowych zostaną rozegrane trzy rundy (od 135 do 160 cm). Program przewiduje trzy konkursy zaliczane do światowego rankingu. To piątkowa duża runda (150 cm), sobotni finał średniej rundy (145 cm) i niedzielny konkurs PKO Bank Polski Grand Prix. Ten ostatni zaliczany jest do wyższej grupy rankingowej LR (grupa C – 80 punktów za I miejsce), a dodatkowo do Ligi Europy Centralnej Pucharu Świata i do rankingu CAVALIADA Tour.

- Reklama -

Konkursy pełne sportowych emocji

W programie nie zabraknie konkursów o charakterze widowiskowym: Potęgi Skoku i Speed & Music, a także sztafety, w której dzieci na kucykach rywalizują w drużynach z dorosłymi „gwiazdami”. Oprócz skoków przez przeszkody program wypełniają konkursy powożenia zaprzęgami czterokonnymi, ujeżdżenia, WKKW oraz woltyżerki.

Mundialowy GIGA sport czeka na was!!!

- Reklama -

UDOSTĘPNIJ

GIGA SPORT

LIGA MISTRZÓW – Kto zagra w finale

Mistrzowski GIGA Sport już w sprzedaży!!! Wielkie postery gwiazd mundialu - Leo Messiego i Kyliana Mbappe, a także Alvareza, Gaviego, Richarlisona, Bellinghama, Kubackiego i Szczesnego,...