Perła Barcelony, ma być lepszy od Messiego [VIDEO]

-

- Reklama -

W Barcelonie jest teraz kolejna ciekawa generacja młodych graczy: Pedri, Gavi, Ansu Fati, Alejandro Balde. Możemy wymienić jeszcze większą liczbę młokosów, ale Hiszpania teraz szaleje na punkcie Lamine’a Yamala.

Rekordzista w kadrze U-19

Już jakiś czas temu o nim pisaliśmy. Lamine Yamal został pod koniec października najmłodszym debiutantem w hiszpańskiej kadrze U-19. To dość symptomatyczne. To wielki talent, który miał już kontakt z pierwszą drużyną Barcy. Xavi Hernandez swego czasu pozwolił mu trenować z dorosłą drużyną Barcy – 15-latkowi.

- Reklama -

Szeroki repertuar

Pojawiają się sugestie, że może przewyższyć… Lionela Messiego. Analityk piłkarski Piotr Guziński, który od ładnych paru lat śledzi rozwój młodych graczy Barcy, nie kryje zachwytu. Stworzył specjalną kompilację.

Możemy się nad tym chłopakiem rozpływać w zachwytach. To crack, jak zwykło się mawiać w Hiszpanii na tych, których występy znamionują prawdziwy piłkarski geniusz.

- Reklama -

Przypomnijmy, że Lamine gra zwykle z chłopakami 3-4 lata starszymi od siebie, ale i tak jest wspaniały. Technika, inteligencja, kreatywność, pozycjonowanie, czyli po prostu umiejętne ustawienie się na boisku – on to ma w małym palcu. Jest tak młody, a gra jak rutyniarz, jak stary wyga!

Mimo młodego wieku w jego działaniach na boisku da się dostrzec imponującą decyzyjność. Ponadto lekkość ruchów, swoboda w operowaniu piłką. Pozostaje tylko życzyć młodzianowi, by rozwijał się stopniowo, harmonijnie i by miał pokorę, bo talentu odmówić mu przecież nie możemy…

- Reklama -

UDOSTĘPNIJ

GIGA SPORT

LIGA MISTRZÓW – Kto zagra w finale

Mistrzowski GIGA Sport już w sprzedaży!!! Wielkie postery gwiazd mundialu - Leo Messiego i Kyliana Mbappe, a także Alvareza, Gaviego, Richarlisona, Bellinghama, Kubackiego i Szczesnego,...