Pedri z numerem 8 w Barcelonie

-

- Reklama -

https://www.instagram.com/pedri/

Pedri będzie występował w nadchodzącym sezonie z nowym numerem. Młody pomocnik otrzymał 8, co oznacza że będzie jednym z kluczowych graczy Barcy.

- Reklama -

Hiszpan miałby za sobą świetny rok gdyby nie urazy, które wykluczyły go z regularnej gry. W barwach Blaugrany był najważniejszym liderem drużyny. Kiedy był obecny na boisku Barca wygrywała większość spotkań, dopiero, gdy złapał kontuzję drużyna zaczęła ponosić porażki. Niesamowite jak zaledwie 19-letni gracz może mieć tak ogromny wpływ na grę swojego zespołu. Pedri w 12 meczach w LaLiga strzelił trzy bramki, czyli tyle samo, ile w poprzednim sezonie mimo niemal trzykrotnie mniejszej liczby spotkań rozegranych. Jego osiągnięcia zostały docenione w całej Barcelonie, a kibice domagali się zmiany numeru na koszulce piłkarza z 16 na 8. Wszyscy chcieli zobaczyć ,,nowego Andresa Iniestę” na Camp Nou. Grę 19-latka wychwalał Yaya Toure, który wypowiedział się na jego temat w następujący sposób:

„Pedri jest jednym z najlepszych na świecie, ale niejedynym. Przypomina mi on mieszankę Xaviego i Iniesty.”

- Reklama -

Pedri pod wpływem zachęty kibiców zdecydował się upomnieć o zmianę numeru, w którym miałby występować w sezonie 2022/2023. Władze Fc Barcelony przystały na jego propozycję. Już niedługo będziemy mogli oglądać go z 8 na plecach.

- Reklama -

UDOSTĘPNIJ

GIGA SPORT

Lewy kontra Haaland. Kto jest lepszy? Pojedynek snajperów w najnowszym GIGA Sporcie!

Październikowy GIGA Sport już w sprzedaży. Wielkie postery polskiej reprezentacji i Barcelony, piłka Lewego prosto z Hiszpanii oraz oryginalna koszulka najlepszego snajpera Europy!!! Ranking Ligi Mistrzów,...