Odbudowa potęgi Milanu. Nowy właściciel wyda fortunę

-

- Reklama -

Mistrza Włoch AC Milan przejmuje nowy wielki inwestor. Fundusz inwestycyjny Redbird Capital Partners ma zamiar wydać w Mediolanie ponad 1,2 miliarda euro.

Umowa, którą klub wycenia na 1,2 mld euro przewiduje, że poprzedni właściciel Milanu Elliott zachowa mniejszościowy pakiet udziałów w klubie, a także przedstawicieli w Radzie Dyrektorów. Priorytetem dla RedBird ma być kontynuacja wyników sportowych, a celem jest powrót AC Milan na futbolowy szczyt w Europie.

„To zaszczyt, że możemy być częścią pięknej historii Milanu. Jesteśmy podekscytowani perspektywą możliwości napisania kolejnego jej rozdziału. Milan powrócił na zasłużoną pozycję i został mistrzem Włoch. Chciałbym podziękować Gordonowi Singerowi i całemu zespołowi Elliotta za niezwykłą pracę, jaką wykonali w ciągu ostatnich czterech lat, aby doprowadzić AC Milan z powrotem na szczyt Serie A. RedBird i wyniki osiągane w świecie sportu pokazały, że kluby piłkarskie mogą odnosić sukcesy na boisku przy zachowaniu zrównoważonych inwestycji finansowych. Cieszymy się z nawiązania długoterminowej współpracy z klubem, jego zarządem i fanami AC Milan z całego świata” – oświadczył założyciel RedBird – Gerry Cardinale.

- Reklama -

Za czasów Silvio Berlusconiego, czyli w pierwszej dekadzie XXI wieku, AC Milan był jednym z najsilniejszych klubów świata. Jednak po mistrzostwie Włoch z 2011 roku legendy klubu zakończyły karierę (Alessandro Nesta, Gennaro Gattuso, Clarence Seedorf czy Filippo Inzaghi), a pozostałe gwiazdy odeszły do PSG (Zlatan Ibrahimović i Thiago Silva). W Mediolanie rozpoczął sie kryzys, który trwał do tego roku, kiedy to AC Milan znów sięgnął po mistrzotwo Serie A.

A wszystko zaczęło się od tego, że w 2019 roku drużynę objął mało znany trener Stefano Pioli. Rok pózniej do klubu wrócił szwedzki internacjonał Zlatan Ibrahimović. I to właśnie ta dwójka w dużej mierze „nakręciła” sukces Milanu. Teraz, po inwestycji Redbird Capital Partners. można spodziewać się transferów gwiazd, wzmocnienia „Rosso-nerrich” i powstania nowej siły na piłkarskiej mapie Europy.

Czerwcowy GIGA Sport już jedzie! Od piątku bedzie w sprzedaży w całej Polsce!!!

- Reklama -

UDOSTĘPNIJ

GIGA SPORT

Operacja Katar. Czy Polacy dadzą radę? Wszystko o mistrzostwach świata w najnowszym GIGA Sporcie!

Mundialowy GIGA Sport już w sprzedaży!!! Wielki poster polskiej reprezentacji i GIGA terminarz turnieju, piłki adidas prosto z Kataru i najnowsza FIFA 23!!! Ranking gwiazd mundialu...