O triathlonie mówi cała Polska. Teraz wielki finał w Mrągowie! 

-

- Reklama -

Tego lata triathloniści rywalizowali już w Gniewinie, Lublinie, Starogardzie Gdańskim i Chełmży. 28 sierpnia czeka na nich wielki finał cyklu LOTTO Triathlon Energy – zawody w pięknym mazurskim Mrągowie. Na startujących czeka pływanie w jeziorze Czos, pętla biegowa poprowadzona nad samą wodą oraz trasa rowerowa, która pozwoli poznać uroki Krainy Tysiąca Jezior.

Rywalizacja triathlonowa, czyli połączenie wyścigu pływackiego, rowerowego i biegowego, zyskuje w Polsce ogromną popularność. Ostatnio o tym sporcie jest wyjątkowo głośno za sprawą startów Roberta Karasia, Adriana Kostery i Tomasza Lusa w szwajcarskim ultratriathlonie, gdzie podjęli się próby przepłynięcia 38 kilometrów, pokonania 1800 kilometrów na rowerze i biegu na dystansie dziesięciokrotności maratonu – 422 kilometrów. Najpierw Karaś prowadził z dużą przewagą nad rywalami, a za jego powodzenie kciuki trzymali miłośnicy sportu z całego kraju. Ostatecznie nie ukończył dystansu, jednak zaskarbił sobie olbrzymi szacunek kibiców. Sztuka ukończenia wyścigu udała się już Adrianowi Kosterze, który zajął trzecią lokatę. Tomasz Lus nadal walczy o ukończenie 10x Ironmana. Pamiętajmy jednak o tym, że triathlon ma różne oblicza, nie tylko to najbardziej ekstremalne.

Ukończenie każdego dystansu daje olbrzymią radość. Jednocześnie jest to sport łatwo dostępny, niewymagający wieloletnich treningów, żeby zacząć się nim bawić. Dzięki temu z roku na rok liczba uczestników najciekawszych imprez rośnie. 

- Reklama -

Nie tylko dla profesjonalistów

Zawody na Mazurach swoją obecnością uświetni mistrz olimpijski w chodzie sportowym na 50 km, Dawid Tomala. Ambasador marki Lotto wystartuje w sztafecie, w której pokona etap biegowy. Impreza w Mrągowie odbędzie się aż na trzech różnych dystansach: 1/2 Ironmana (1,9 km pływania – 90 km na rowerze – półmaraton biegiem), 1/4 Ironmana (950 metrów pływania – 45 kilometrów na rowerze – 10,5 kilometra biegu) oraz odpowiednio krótszym 1/8 Ironmana.

Najdłuższy dystans polecamy profesjonalistom i doświadczonym, wytrenowanym amatorom, ale z krótszymi po odpowiednim treningu może się zmierzyć każdy. Warto sprawdzić swoje siły na krótszych dystansach, zanim podejmiemy się walki z tymi najbardziej wymagającymi.

Wygraj koszulkę Lewegoz Barcelony i pojedź z nami na obóz piłkarski! Szczegóły w najnowszym GIGA!!!

- Reklama -

UDOSTĘPNIJ

GIGA SPORT

Lewy kontra Haaland. Kto jest lepszy? Pojedynek snajperów w najnowszym GIGA Sporcie!

Październikowy GIGA Sport już w sprzedaży. Wielkie postery polskiej reprezentacji i Barcelony, piłka Lewego prosto z Hiszpanii oraz oryginalna koszulka najlepszego snajpera Europy!!! Ranking Ligi Mistrzów,...