O krok od skandalu! Rosjanki zagrają w Warszawie

-

- Reklama -

Rosyjskie tenisistki prawdopodobnie zagrają w lipcowym turnieju WTA w Warszawie BNP Paribas Poland Open.

W środowisku tenisowym trwa spór o to, jak traktować tenisistów z Rosji i Białorusi. Do tej pory władze tenisa (ATP, WTA oraz ITF) nie zdecydowały się zawiesić zawodników z tych dwóch krajów. Rosjanie i Białorusini mogą więc grać we wszystkich imprezach z wyjątkiem Wimbledonu, który im tego zabronił.

Przeciwni decyzji Wimbledonu są m.in. Rafael Nadal, Novak Djoković, Billie Jean King oraz Martina Navratilova. Podczas paryskiego turnieju Roland Garros Rosjanie i Białorusini grali bez problemu.

- Reklama -

W dniach 25-31 lipca odbędzie się w Warszawie duży turniej kobiecy BNP Paribas Poland Open. Czy w imprezie będą mogły wziąć udział Rosjanki i Białorusinki? – Jesteśmy uzależnieni od decyzji WTA – tłumaczy organizatorka tego turnieju Paulina Wójtowicz.

WTA nie zamierza wykluczać tenisistek z Rosji i Białorusi ze swoich imprez. Zawodniczki z tych krajów najprawdopodobniej wystąpią zatem w lipcowym BNP Paribas Poland Open na kortach Legii Warszawa.

Już od piątku najnowszy GIGA Sport! A w nim: plakaty Lewandowskiego, Realu Madryt, Liverpoolu, Bayernu, Lecha, Salaha, Rodrygo, Furego, Zmarzlika i Zalewskiego. Musisz Go mieć!!!

- Reklama -

UDOSTĘPNIJ

GIGA SPORT

Operacja Katar. Czy Polacy dadzą radę? Wszystko o mistrzostwach świata w najnowszym GIGA Sporcie!

Mundialowy GIGA Sport już w sprzedaży!!! Wielki poster polskiej reprezentacji i GIGA terminarz turnieju, piłki adidas prosto z Kataru i najnowsza FIFA 23!!! Ranking gwiazd mundialu...