Nowy mistrz Polski!

-

- Reklama -

Siatkarze Aluronu CMC Warty Zawiercie po raz pierwszy w historii sięgnęli po tytuł mistrza Polski. W decydującym, piątym meczu finałowym PlusLigi, podopieczni Michała Winiarskiego pokonali broniącą tytułu Bogdankę LUK Lublin 3:1 (15:25, 25:21, 25:14, 25:21).

Początek spotkania w Arenie Sosnowiec nie zwiastował tak radosnego finału dla gospodarzy. Pierwszy set nie układał się im pomyślnie. Drużyna z Lublina całkowicie zdominowała Zawiercian, wygrywając do 15, sprawiając wrażenie, że pewnie zmierzają po obronę mistrzowskiego tytułu.

Jednak Warta po raz kolejny w tym sezonie pokazała charakter. Od drugiej partii na boisku oglądaliśmy zupełnie odmienioną drużynę. Kluczowa okazała się doskonała dyspozycja Bartłomieja Bołądzia oraz Aarona Russella w ataku.

- Reklama -

Finałowa rywalizacja PlusLigi była jedną z najbardziej emocjonujących w ostatnich latach. Po raz pierwszy od wielu lat do wyłonienia mistrza potrzebnych było aż pięć spotkań. Bogdanka LUK Lublin prowadziła już w serii 2:1 i miała szansę zakończyć rywalizację przed własną publicznością, jednak Warta zdołała doprowadzić do remisu, a następnie zwyciężyć w decydującym starciu.

Tysiące kibiców, którzy wypełnili halę i strefy kibica, świętują pierwszy, historyczny złoty medal. Aluron CMC Warta Zawiercie wchodzi do ekskluzywnego grona mistrzów Polski, udowadniając, że ciężka praca i niesamowita atmosfera wokół klubu mogą przełamać każdą barierę.

- Reklama -

UDOSTĘPNIJ

GIGA SPORT

Mundialowy GIGA Sport pełen mistrzowskich prezentów. Wygraj telefon i koszulkę mistrzów świata [VIDEO]

GIGAnci Mundialu TYLKO nowym w GIGA Sporcie!!! PSG i Arsenal - najlepsi w Europie Tajemniczy transfer Raphinhi Deskorolkowe triki znów podbite https://www.youtube.com/watch?v=WnbZah9GjZQ I aż 11 GIGA plakatów: Mbappe na...