Nowy kontrakt Igora Strzałka

-

- Reklama -

19-letni Igor Strzałek, jeden z najzdolniejszych absolwentów Akademii Legii w ostatnich latach, mający już występy w pierwszym zespole, podpisał z Legią Warszawa 3,5-letni kontrakt z opcją przedłużenia przez klub o kolejny rok.

Igor Strzałek trafił do Akademii Legii w wieku 15 lat. Systematycznie przechodził przez kolejne drużyny juniorów i zespół rezerw. W Ekstraklasie zadebiutował w maju 2022 roku w meczu 34. kolejki z Cracovią.

Zadebiutował przeciwko Zagłębiu

- Reklama -

Po raz pierwszy w wyjściowym składzie zagrał w 19. kolejce obecnego sezonu w wyjazdowym spotkaniu z Zagłębiem Lubin, wystąpił również w 13 meczach drużyny rezerw. Na początku lutego zagrał swój pierwszy mecz w reprezentacji Polsku U19, w wygranym 3:2 meczu z Czechami, w którym zanotował asystę.

Opinia dyrektora Jacka Zielińskiego

– Nowy kontrakt dla Igora jest nagrodą za jego rozwój, ale również zobowiązaniem, żeby go kontynuował. To kolejny z zawodników Akademii, który może zaznaczyć swoją obecność w pierwszym zespole. Przebieg dotychczasowej kariery Igora jest sygnałem dla naszych juniorów, że systematyczny progres może zaowocować awansem do pierwszego zespołu i – co ważniejsze – utrzymaniem w nim miejsca. Jeśli Igor dalej będzie pracował taktycznie, mentalnie i podwyższał swój poziom, może otrzymać coraz więcej okazji do gry. Cieszymy się, że mamy jedną z najwyższych w Ekstraklasie liczbę minut wśród młodzieżowców, co jest zasługą również indywidualnej pracy z najmłodszymi zawodnikami trenera Kosta Runjaicia i jego sztabu, dzięki której młodzi szybciej adoptują się do warunków piłki seniorskiej – mówi dyrektor sportowy Jacek Zieliński.

W Legii Warszawa pomocnik występuje z numerem 86.

- Reklama -

– Od roku często pytano mnie, czy cieszę się, że jestem w jedynce. Na początku – tak, ale szybko chciałem więcej. Nie chciałem tylko być, ale iść do przodu, grać. Sporo nad tym pracowałem, teraz dostaję szanse. Nie mam innego celu indywidualnego niż zasłużyć na grę jak największą liczbę minut, a z czasem stanowić o sile drużyny. Dziękuję również dyrektorowi Zielińskiemu i sztabowi, bardzo się cieszę, że jestem częścią tej grupy – mówi Igor Strzałek.

Biogram piłkarza

Igor Strzałek

Data urodzenia: 19 stycznia 2004 (19 lat)
Miejsce urodzenia: Siedlce
Kraj: Polska 
Wzrost: 183 cm
Pozycja: pomocnik
Kluby: 2013 – 2015 Naprzód Skórzec (juniorzy), 2015 – 2017 Pogoń Siedlce (juniorzy), 2017 – 2021 Akademia Legii Warszawa, 2021 – 2022 Legia II Warszawa, 2022 – do teraz Legia Warszawa                      

Mecze/bramki w Legii Warszawa: 2/0

Nowe GIGA Sport już w sprzedaży!!!

- Reklama -

UDOSTĘPNIJ

GIGA SPORT

LIGA MISTRZÓW – Kto zagra w finale

Mistrzowski GIGA Sport już w sprzedaży!!! Wielkie postery gwiazd mundialu - Leo Messiego i Kyliana Mbappe, a także Alvareza, Gaviego, Richarlisona, Bellinghama, Kubackiego i Szczesnego,...