Nowe koszulki AC Milan. Mistrzowie Włoch cali na biało!

-

- Reklama -

AC Milan prezentuje stroje wyjazdowe na sezon 2022/23 inspirowane siedmioma tytułami mistrzowskimi zdobytymi przez Rossonerich oraz kultowymi, białymi strojami dumy Mediolanu. Nowe koszulki będą noszone przez drużyny męskie, kobiece i młodzieżowe.

Cali na biało

AC Milan celebruje tegoroczne zdobycie scudetto w nowych strojach wyjazdowych, które nawiązują do największych zwycięstw Klubu. W 1963 roku, Rossoneri byli pierwszą włoską drużyną, która sięgnęła po puchar Ligi Mistrzów – dokonali tego w białych strojach. Sześćdziesiąt lat i siedem europejskich tytułów później, białe zestawy wciąż pozostają kultową częścią tożsamości Klubu.

- Reklama -

W tym sezonie tradycji staje się zadość – Rossoneri w trakcie wyjazdów będą występować w białych strojach, które nawiązują do zestawu z 1984 roku. To w tym roku rozpoczęła się nowa era dominacji AC Milan. Od tamtej pory Klub zdobył kolejne pięć europejskich tytułów, a w każdym finale zawodnicy występowali w białych strojach z czerwonymi, horyzontalnymi pasami.

W nowym wydaniu, inspirowanym zestawem z 1984 roku, zobaczymy siedem czerwonych pasów na białym tle, reprezentujących siedem europejskich tytułów, począwszy od tego zdobytego w 1963 na Londyńskim Wembley, a kończąc na tym zdobytym w 2007 w Atenach. Koszulka będzie miała czerwono-czarne obramowania na rękawach i trójkątnym kołnierzyku.

Casper Stylsvig, Chief Revenue Officer w AC Milan powiedział: „AC Milan to klub, który zawsze patrzy w przyszłość, ale nigdy nie zapomina o swojej tradycji i dziedzictwie. Jesteśmy szczególnie dumni, że możemy zaprezentować nową koszulkę, która łączy wspaniałą przeszłość AC Milan z jego innowacyjnym duchem i nowoczesnym, eleganckim stylem. Biały zestaw i siedem czerwonych pasów symbolizują historię sukcesów Klubu. Jesteśmy pewni, że spotka się z uznaniem ponad 500 milionów fanów na całym świecie.”

Honorowy wiceprezes AC Milan, Franco Baresi, który był kapitanem Rossoneri, również wypowiedział się na temat nowego zestawu: „Osobiście nosiłem zestaw wyjazdowy w trakcie sezonu 1984/85, więc widok nowej koszulki, która jest nim inspirowana, sprawił mi ogromną radość. Biała koszulka zawsze będzie miała szczególne miejsce w sercach naszych kibiców i wciąż przypomina im o triumfach ukochanego Klubu.”

- Reklama -

Nowy zestaw został stworzony inspirując się stylem i kulturą Mediolanu, aby tworzyć wyjątkowe stroje, które sprawdzą się zarówno na boisku jak i poza nim. Ten kierunek jest też widoczny w oficjalnej sesji zdjęciowej nowego zestawu, w której zobaczymy lokalne talenty oraz zawodników AC Milan.

Dzięki zastosowaniu wydajnej tkaniny ULTRAWEAVE, koszulka należy do najlżejszych i najwygodniejszych, jakie kiedykolwiek zaprojektowała PUMA. Wersja Replica jest wykonana w 100% z poliestru pochodzącego z recyklingu, a dzięki technologii DryCELL zapewnia komfort, niezależnie od warunków otaczających piłkarzy.

Nowy zestaw wyjazdowy zadebiutuje w sobotę 23 lipca, kiedy to męska drużyna AC Milan zmierzy się z Zalaegerszegi TE w ZTE Arena w Zalaegerszegi na Węgrzech.

Kozackie koszulki prosto z Anglii tylko w GIGA Sporcie!!! Sprawdź!

- Reklama -

UDOSTĘPNIJ

GIGA SPORT

Nowa Barcelona Lewandowskiego! Najnowszy GIGA SPORT już jest!!!

UWAGA! Najnowszy GIGA SPORT czeka na Was! Do wygrania koszulka Lewandowskiego prosto z Barcelony oraz profesjonalny obóz piłkarski! Sierpniowy GIGA Sport! Musisz go mieć!!!