Niewiarygodny wyczyn sześciolatka. Zdobył bazę pod Mount Everestem

-

- Reklama -

6-letni Mikołaj razem ze swoim tatą doszedł do bazy pod Mount Everest, położonej na wysokości 5364 m n.p.m., stając się tym samym najmłodszym himalaistą, który wspiął się tak wysoko.

– Na początku spotkaliśmy się z falą dużego hejtu, że jak mogę z takim dzieckiem wyjść w góry, że to jest skrajnie nieodpowiedzialne – opowiadał w grudniu tata Mikołaja, Łukasz Adamczyk, w programie „Dzień Dobry TVN”.

– Kiedy ludzie zaobserwowali, że to, co robimy, jest przede wszystkim z naciskiem na bezpieczeństwo, że jest odpowiednie zabezpieczenie, odpowiednie treningi, to wtedy nagle ta fala hejtu ucichła – wyjaśnił tata chłopczyka.

- Reklama -

Górska pasja Mikołaja zrodziła się z tęsknoty za ojcem, który podczas jednej z wypraw utknął w Himalajach na blisko miesiąc. Po powrocie usłyszał od syna, że od tej chwili będą wspinać się razem.

Mikołaj, zanim ruszył w Himalaje, zdobył kilka szczytów w Tatrach, m.in. Giewont, Świnicę, Mnicha, Krywań i Rysy.

Dotarcie do położonej na 5364 m n.p.m. bazy pod najwyższym szczytem świata jest największym wyczynem sześciolatka, który w ten sposób stał się najmłodszym w historii himalaistą, który dotarł tak wysoko. 

Najnowszy GIGA Sport pełen plakatów i nagród! Musisz go mieć!!!

- Reklama -

UDOSTĘPNIJ

GIGA SPORT

Nowa Barcelona Lewandowskiego! Najnowszy GIGA SPORT już jest!!!

UWAGA! Najnowszy GIGA SPORT czeka na Was! Do wygrania koszulka Lewandowskiego prosto z Barcelony oraz profesjonalny obóz piłkarski! Sierpniowy GIGA Sport! Musisz go mieć!!!