Niewiarygodny skok! Młody Amerykanin wykonał go jako pierwszy na świecie [VIDEO]

-

- Reklama -

17-letni amerykański łyżwiarz figurowy Ilia Malinin czysto wykonał najtrudniejszy skok świata – poczwórnego axla. Taka próba dotychczas nie udała się jeszcze nikomu w trakcie zawodów o stawkę.

Malinin jest synem urodzonych w Rosji uzbeckich łyżwiarzy singlistów: Tatiany Malininy i Romana Skorniakowa. Niedawno został mistrzem świata juniorów w Tallinie i jest uznawany za najdolniejszego łyżwiarza na świecie.

Teraz młody Amerykanin, jako pierwszy na świecie, w wielkim stylu wykonał na treningu najtrudniejszy skok, poczwórnego axla. To jedyny skok rozpoczynany od najazdu przodem. Przez to zawodnik musi wykonać w rzeczywistości pół obrotu więcej, bo ląduje tyłem.

- Reklama -

– To było ekscytujące zobaczyć na żywo, z jaką łatwością Ilia wykonał poczwórnego axla. Wykonał tę próbę dwukrotnie i za każdym razem czysto – ocenił trener amerykańskich łyżwiarzy figurowych Tom Zakrajsek.

W grudniu zeszłego roku dwukrotny złoty medalista olimpijski Yuzuru Hanyu w mistrzostwach Japonii wylądował poczwórnego axla, ale na dwie nogi. 

Majowy GIGA Sport w sprzedaży!

- Reklama -

Wielki poster Roberta Lewandowskiego i reprezentacji Ukrainy, faworyci Ligi Mistrzów, wywiad z Mbappe, a do wygrania koszulka Lewego z Bayernu, najnowsze piłki Pumy i rękawice oraz absolutny hit: elektroniczne opaski fitness!!!

- Reklama -

UDOSTĘPNIJ

GIGA SPORT

Operacja Katar. Wszystko o mistrzostwach świata w najnowszym GIGA Sporcie!

Mundialowy GIGA Sport już w sprzedaży!!! Wielki poster polskiej reprezentacji i GIGA terminarz turnieju, piłki adidas prosto z Kataru i najnowsza FIFA 23!!! Ranking gwiazd mundialu...