Nie żyje legendarny prezes i właściciel Liverpoolu

-

- Reklama -

W wieku 76 lat zmarł David Moores – były prezes i właściciel Liverpoolu. W mediach społecznościowych ciepło żegnają go byli piłkarze LFC.

Moores zmarł w piątek, 22 lipca nad ranem. Brytyjskie media przypominają, że ledwie kilka tygodni temu zmarła jego żona Marge.

Prezesem i właścicielem Liverpoolu był w latach 1991-2007. Na uwagę zasługuje fakt, że w tym czasie zatrudnił tylko trzech trenerów-menedżerów. To Roy Evans, Gerard Houllier i Rafa Benitez.

- Reklama -

Podczas 16-letniej kadencji The Reds sięgnęli po 10 trofeów. W 2001 roku zdobyli potrójną koronę, triumfując w Pucharze Anglii, Pucharze Ligi oraz Pucharze UEFA. Cztery lata później Liverpool wygrał najcenniejsze europejskie trofeum – Ligę Mistrzów.

Jego rodzina była większościowym właścicielem Liverpoolu przez ponad 50 lat. W 2007 roku David Moores postanowił sprzedać klub. Jak argumentował, nie miał wystarczających środków finansowych, by rywalizować z Manchesterem United czy Chelsea, którą niedawno przejął Roman Abramowicz. Po sprzedaży pakietu większościowego Liverpoolu Amerykanom Tomowi Hicksowi i George’owi Gillettowi został mianowany dożywotnio tytułem honorowego prezesa klubu.

Mooresa w mediach społecznościowych żegnają zasłużeni dla Liverpoolu piłkarze. „RIP Panie Prezesie! Kiedy wspominam swoje dobre czasy w Liverpoolu, David Moores zawsze będzie w centrum tego wszystkiego. Z pewnością będzie nam wszystkim go bardzo brakowało. Dziękuje za to, co zrobiłeś dla mnie i klubu” – napisał Jamie Carragher.

„Marina (żona – red.) i ja z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o odejściu Davida Mooresa. Był wiernym fanem Liverpoolu, którego marzenie spełniło się, gdy został prezesem. Zrobił bardzo wiele, aby pomóc klubowi. Składamy kondolencje jego rodzinie. Będzie go bardzo brakowało wszystkim, którzy go znali. RIP” – tak z kolei honorowego prezesa pożegnał legendarny Kenny Dalglish.

- Reklama -

UDOSTĘPNIJ

GIGA SPORT

Nowa Barcelona Lewandowskiego! Najnowszy GIGA SPORT już jest!!!

UWAGA! Najnowszy GIGA SPORT czeka na Was! Do wygrania koszulka Lewandowskiego prosto z Barcelony oraz profesjonalny obóz piłkarski! Sierpniowy GIGA Sport! Musisz go mieć!!!