Nie żyje 22-letni piłkarz polskiego klubu. Zginął w wojnie na Ukrainie

-

- Reklama -

Nie żyje 22-letni Mykoła Żydkow. Ukraiński piłkarz do 2022 roku grał w polskim klubie Węgrzcanka Węgrzce Wielkie. Zginął na wojnie za naszą wschodnią granicą.

O śmierci 22-latka poinformował jego były klub. „Dotarła do nas bardzo smutna wiadomość.

W wojnie za naszą wschodnią granicą zginął zawodnik LKS Węgrzcanka który jesienią zeszłego roku wrócił na 🇺🇦 Ukrainę, by dzielnie bronić rodziny, przyjaciół i Ojczyzny przed rosyjską agresją” – czytamy.

- Reklama -

„«Miki» był bardzo miłym, grzecznym i pomocnym chłopakiem, nie było osoby która go znała i nie czułaby do Niego sympatii. Gdy wychodził na boisko, walczył do ostatnich sił, by dać, swojej drużynie zwycięstwo i gdy przyszło do walki o wolność swojego kraju poświęcił to co może mieć człowiek w tak młodym wieku – poświęcił własne życie 😔” – dodano.

„Będzie nam Ciebie brakowało 🙏 Przyjacielu 🙏, lecz nigdy nie zapomnimy o Tobie” – zapewnił klub.

Pod postem pojawiło się wiele komentarzy, w których internauci ciepło wspominali zmarłego. Podziwiali także jego postawę względem własnej ojczyzny.

- Reklama -

Klub żegnał zawodnika na początku listopada 2022 roku, gdy ten postanowił wrócić na Ukrainę, by walczyć na wojnie. Pisano o nim wówczas, że to „wspaniały człowiek, przyjaciel i zawodnik”.

„Podczas wczorajszego meczu byliśmy świadkami wzruszających chwil. Nasz najlepszy zawodnik, Mykola Zhydkov podjął bardzo trudną decyzję o zawieszeniu gry w piłkę.
Wobec agresji wroga na Ukrainę nie pozostał bierny i zdecydował się powrócić do ojczyzny, aby bronić jej granic ❤” – przekazał wówczas klub.

„Miki kolejny raz udowadniasz nam wszystkim, że nie jesteś tylko wyśmienitym piłkarzem, ale przede wszystkim cudownym człowiekiem.
JESTEŚMY Z TOBĄ, TRZYMAMY KCIUKI I CZEKAMY NA TWÓJ SZYBKI POWRÓT.
CAŁA WĘGRZCANKA NA ZAWSZE Z TOBĄ” – zapewniano. Sportowiec jednak z wojny już nie wrócił.

- Reklama -

UDOSTĘPNIJ

GIGA SPORT

Kto wygra najlepszą Ligę świata? Nowy GIGA Sport już w sprzedaży. W każdym numerze mistrzowskie karty piłkarzy!!!

Wreszcie gra! Liga Mistrzów, czyli najlepsza liga świata wystartowała. Znów bez polskiej drużyny (Raków występuje w Lidze Europy, a Legia w Lidze Konferencji), ale...