Neil Robertson najlepszym snookerzystą roku

-

- Reklama -

Australijczyk Neil Robertson został uznany najlepszym snookerzystą 2022 roku.

Po zakończeniu najważniejszej snookerowej rywalizacji w Sheffield nagrodzono bohaterów sezonu. Australijczyk Neil Robertson został uznany najlepszym snookerzystą 2022 roku. Ronnie O’Sullivan, który w maju sięgnął po swój siódmy tytuł w Crucible Theatre, zyskał większe uznanie tylko wśród dziennikarzy.

40-latek z Australii przerwał dominację Anglika Judda Trumpa, który zdobywał tytuł najlepszego snookerzysty świata w trzech ostatnich latach. Robertson, który w minionym sezonie wywalczył cztery trofea (English Open, Masters, Players Championship i Tour Championship) sięgnął po nagrodę gracza roku po raz pierwszy. Australijczyk był także faworytem mistrzostw świata, lecz w Crucible niespodziewanie odpadł już w drugiej rundzie przegrywając pojedynek z Jackiem Lisowskim 12:13. 

- Reklama -

Podobnie jak Robertson, dwie nagrody za ostatni sezon zdobył również Ronnie O’Sullivan. Dziennikarze zajmujący się snookerem wybrali go graczem roku. Wśród kibiców snookera najwięcej głosów za miniony sezon zebrał z kolei 25-letni Chińczyk Zhao Xintong. 

Gracz Roku World Snooker Tour:

2011 – John Higgins

2012 – Ronnie O’Sullivan

- Reklama -

2013 – Mark Selby

2014 – Ronnie O’Sullivan

2015 – Stuart Bingham

2016 – John Higgins

2017 – Mark Selby

2018 – Ronnie O’Sullivan

2019 – Judd Trump

2020 – Judd Trump

2021 – Judd Trump

2022 – Neil Robertson

Majowy GIGA Sport już jest!!!

- Reklama -

UDOSTĘPNIJ

GIGA SPORT

Operacja Katar. Wszystko o mistrzostwach świata w najnowszym GIGA Sporcie!

Mundialowy GIGA Sport już w sprzedaży!!! Wielki poster polskiej reprezentacji i GIGA terminarz turnieju, piłki adidas prosto z Kataru i najnowsza FIFA 23!!! Ranking gwiazd mundialu...