Najszybsza żyjąca kobieta: „Chcę pobić rekord świata na 100 metrów”

-

- Reklama -

Elaine Thompson-Herah jest pierwszą kobietą w historii, która wygrała „sprinterski dublet”, zdobywając złoto zarówno na 100, jak i na 200 metrów na Olimpiadzie w Rio de Janeiro w 2016 roku. Sprinterka powtórzyła ten wyczyn i obroniła swój tytuł na Olimpiadzie w Tokio w 2020 roku. Oprócz swoich historycznych osiągnięć olimpijskich, Elaine stała się najszybszą żyjącą kobietą, gdy osiągnęła czas 10,54 sekundy w trakcie Prefontaine Classic w Eugene, USA, w ubiegłym roku.

Pięciokrotna mistrzyni olimpijska i najszybsza żyjąca kobieta – Elaine Thompson-Herah. 30-letnia Jamajka wzmocniła imponującą listę zawodników wspieranych przez PUMA, występujących na Mistrzostwach Świata w Lekkiej Atletyce, które rozpoczynają się już dziś w Eugene w stanie Oregon, USA.

– Jesteśmy zachwyceni, że Elaine zdecydowała się nas dołączyć – powiedział CEO PUMA Bjørn Gulden. – Swoją szybkością uosabia wszystko, za czym opowiadamy się jako marka. W zeszłym roku Elaine osiągnęła drugi najlepszy czas w historii biegów kobiet i brakuje jej tylko 0,05 sekundy do ustanowienia rekordu świata. Jej ambicją jest pobicie tego rekordu, a my chcemy pomóc jej osiągnąć ten cel dzięki naszym najbardziej innowacyjnym i wydajnym produktom.

- Reklama -

– Jestem podekscytowana, że mogę być częścią tak elitarnej grupy i nie mogę się doczekać kolejnych występów. Bardzo chcę pobić rekord świata na 100 metrów. Obecny jest niepokonany od 34 lat. Teraz nadszedł mój czas i myślę, że mogę jeszcze wiele pokazać – zapowiedziała z kolei Elaine Thompson-Herah.

- Reklama -

UDOSTĘPNIJ

GIGA SPORT

Lewy kontra Haaland. Kto jest lepszy? Pojedynek snajperów w najnowszym GIGA Sporcie!

Październikowy GIGA Sport już w sprzedaży. Wielkie postery polskiej reprezentacji i Barcelony, piłka Lewego prosto z Hiszpanii oraz oryginalna koszulka najlepszego snajpera Europy!!! Ranking Ligi Mistrzów,...