Najmłodsi snowboarderzy na najstarszej imprezie

-

- Reklama -

Największe i najstarsze zawody snowboardowe w Polsce powracają, zapraszając do zabawy także najmłodszych fanów snowboardingu. Wszystkie konkurencje w ramach Oscypa, a także młodszego Oscypka rozegrane zostaną w sobotę, 28 stycznia 2023 r. na stokach Kotelnicy w Białce Tatrzańskiej. Organizatory zapowiadają obsadę najlepszych polskich zawodników, a także wiele innych atrakcji na śniegu przygotowanych dla wszystkich fanów snowboardu.

Oscyp odbędzie się w tym roku po raz 14., co czyni go najstarszymi zawodami snowboardowymi w Polsce.

– Założeniem było, aby stworzyć imprezę, która nie będzie typowymi zawodami sportowymi, gdzie najważniejsze są punkty, start, meta i medale, tylko wydarzenie, na którym zawodnicy będą się wzajemnie dopingowac i przybijać sobie piątki – przekonuje Rafał Wielgus, fotograf i snowboardzista, jeden z pomysłodawców i głównych organizatorów wydarzenia.

- Reklama -

– Ważne było, aby oddać snowboardingowi to, co on daje nam i zawodnikom. Ducha zajawki, a nie rywalizacji. Tu chodzi o pasję i styl życia, a nie o puchary i medale – dodaje Łukasz Kosmowski z Burton Polska, który wspólnie z Rafałem od początku organizuje imprezę.

OSCYPEK zaprasza najmłodszych

Tegoroczna formuła wydarzenia skumulowana została do jednego dnia, podczas którego wystartują zarówno najmłodsi, jak i dorośli zawodnicy w kategorii PRO. OSCYPEK, czyli zawody dla dzieci rozpoczną się od samego rana i potrwają do godzin popołudniowych. Mali snowboardziści startować będą w dwóch kategoriach – mini slalomie oraz junior snowparku. Zapisy do Oscypka odbywają się online. Warto się pośpieszyć, bo liczba miejsc jest ograniczona, a zainteresowanie ogromne. 

- Reklama -

OSCYP w świetle reflektorów

Gdy rywalizację zakończą najmłodsi, już po zmroku, na śnieżną arenę wkroczą zaproszeni do udziału zawodnicy, którzy zmierzą się w konkurencji freestyle, na specjalnie przygotowanym pod zawody układzie przeszkód, na które składać się będą poręcze i skocznie. Nowością w tym roku będzie wieczorowa pora rozgrywania tej konkurencji.

– Zmieniając formułę postawiliśmy na wieczorne zawody, które odbędą się przy sztucznym oświetleniu. Dzięki temu zawody zyskają na widowiskowości – tłumaczy Rafał Wielgus.

Wśród zawodników jak zawsze pojawią się najlepsi polscy snowboardziści, z olimpijczykiem Michałem „Brelokiem” Ligockim czy gwiazdą światowego snowboardingu Wojtkiem „Gniazdem” Pawlusiakiem na czele. Na liście startowej zamelduje się wielokrotny uczestnik i finalista Oscypa Mateusz „Zielony” Zielonka czy też obecni lub byli reprezentanci naszego kraju na arenie międzynarodowej, czyli Krzysiek Owczarek, Janek Jaromin oraz Kamil Knop. Zawody komentować będzie trójka doświadczonych prowadzących, w osobach Macieja „Stacha” Stasiaka, weterana polskiej sceny snowboardowej, Michała Wójcika, snowboardzistę i członka kabaretu AniMruMru oraz Mateusza „Zwierza” Małysę, który jak nikt inny potrafi nazwać każdą ze skomplikowanych ewolucji.

Dla kibiców przybyłych na białczański stok czekać będą także dodatkowe atrakcje w postaci centrum testowego Burtona, w którym dostępne będą do przetestowania najnowsze deski amerykańskiego producenta, wspierany przez Góralki BURTON Riglet Park, w którym najmniejszy dzieci pod okiem Pana Wafelka będą mogły spróbować sił na dostosowanym do ich potrzeb sprzęcie, oraz wiele konkursów i zabaw z nagrodami, przeprowadzanych przy akompaniamencie muzyki granej przez dj-ów.

– Zapraszamy wszystkich miłośników snowboardu i zimy do Białki Tatrzańskiej w sobotę 28 stycznia. Zarówno do wzięcia udziału w Oscypku, jak i kibicowania zawodnikom podczas wieczornych zawodów. Gwarantujemy, że dobrego widowiska i zabawy w najlepszym snowboardowym stylu nie zabraknie – przekonuje organizator.

Patronem medialnym zawodów jest GIGA Sport. Najnowszy numer już w sprzedaży!!!

- Reklama -

UDOSTĘPNIJ

GIGA SPORT

Kto zagra w finale Ligi Mistrzów? Kup najnowszy GIGA Sport i zgarnij koszulkę Mbappe!!!

Robert Lewandowski, Erling Haaland, czy Kylian Mbappe? Kto wygra Ligę Mistrzów? GIGA plakaty: Mbappe, Manchesteru City, Lewego, Watkinsa, Jamala, Martineza, Diaza Kane'a i Fornala. A do...