Najlepszy w historii!

-

- Reklama -

Leo Messi po raz ósmy w swojej niesamowitej karierze otrzymał Złotą Piłkę. Argentyńczyk zdobył oczywiście rekordową liczbę wyróżnień i w tym momencie jeszcze bardziej deklasuje resztę stawki.

Tegoroczna Złota Piłka w pełni zasłużenie trafiła w ręce Leo Messiego. Najlepszy zawodnik w historii przypieczętował swoją wybitną karierę sięgnięciem po Puchar Świata i to okazało się być decydujące. Żaden piłkarz tak bardzo nie zdominował najważniejszych rozgrywek, prowadząc swój zespół do końcowego triumfu.

RYWALE

- Reklama -

Erling Haaland oraz Kylian Mbappe, czyli zawodnicy, którzy uzupełnili podium plebiscytu, muszą jeszcze poczekać na swój wielki moment. Messi docenił ich klasę i wspaniałą dyspozycję podkreślając, że też zasługują na takie nagrody. Bez wątpienia w najbliższych latach będą walczyć o końcowe zwycięstwo. Erling Haaland był rekordowym strzelcem i zdobył spektakularny tryplet z Manchesterem City, czyli rozpędzoną maszyną Pepa Guardioli, a Kylian Mbappe drugi raz w swojej karierze grał w finale Mundialu. To naprawdę imponujące osiągnięcia zawodników, którzy mają jeszcze wiele do pokazania światu.

LEGENDY

Aktualny gracz Interu Miami świętował zwycięstwa w latach: 2009, 2010, 2011, 2012, 2015, 2019, 2021, a teraz jeszcze 2023. To prawdziwa długowieczność zasługująca na uznanie. Drugi w historycznej klasyfikacji Cristiano Ronaldo zdobył w swojej karierze pięć Złotych Piłek, więc i tym razem ustępuje Argentyńczykowi. Są jeszcze trzej zawodnicy, których warto tutaj wyróżnić, ponieważ Johan Cruijff, Michel Platini oraz Marco Van Basten podnosili tę nagrodę aż trzykrotnie. To prawdziwe legendy dyscypliny, które zapisały swoje złote karty historii.

UHONOROWANY

- Reklama -

Leo Messi odbiera teraz liczne gratulacje z całego świata. Co ciekawe został w szczególny sposób uhonorowany przez swojego sponsora markę Adidas. Otrzymał od nich osiem pierścieni. Każdy z nich jest wyjątkowy i nawiązuje do danego roku, w którym sięgnął po największą nagrodę indywidualną w piłce nożnej. Trzeba przyznać, że wygląda to fantastycznie. Takie nagrody budzą oczywiście skojarzenia z mistrzowskimi pierścieniami NBA.

36-letni Messi bez wątpienia przeżywa aktualnie wspaniały czas, mimo tego, że zbliża się do podsumowywania swojej kariery. Zdobył wszystko, co było do wygrania. W tym to, co dla niego najważniejsze, czyli Puchar Świata. Na dodatek zdominował konkurs Złotej Piłki i choć czas leci nieubłaganie, widzimy, że Leo nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. Fani futbolu z całego świata powinni doceniać fakt, że mogą wciąż cieszyć się grą wybitnego zawodnika z Rosario.

- Reklama -

UDOSTĘPNIJ

GIGA SPORT

Kto zagra w finale Ligi Mistrzów? Kup najnowszy GIGA Sport i zgarnij koszulkę Mbappe!!!

Robert Lewandowski, Erling Haaland, czy Kylian Mbappe? Kto wygra Ligę Mistrzów? GIGA plakaty: Mbappe, Manchesteru City, Lewego, Watkinsa, Jamala, Martineza, Diaza Kane'a i Fornala. A do...