Najbogatsi piłkarze na świecie [RANKING]

-

- Reklama -

30 milionów złotych specjalnej premii mieli dostać za wyjście z grupy na mundialu Polacy. Na największych gwiazdach światowego futbolu taka kwota jednak nie zrobiłaby żadnego wrażenia. Przedstawiamy ranking najbogatszych piłkarzy, którzy mogą pozwolić sobie na wszystko.

1. Lionel Messi (Argentyna)

Podczas mundialu Argentyńczyk po raz kolejny udowodnił, że jest piłkarzem z najwyższej możliwej półki. To przekłada się też na jego majątek, który jest wyceniany na 620 milionów dolarów. To najlepiej zarabiający sportowiec na świecie, który może pozwolić sobie na zakup wszystkiego, co jest dostępne za pieniądze. W 2016 r. zawrzało w internecie po doniesieniach, że Leo wygrał aukcję, w której wziął udział również jego największy rywal, Cristiano Ronaldo. W ramach tej licytacji, Argentyńczyk kupił za 30 milionów dolarów najdroższy samochód na świecie. Mowa o Ferrari 335 Sport Spider Scaglietti, które w 1958 roku startowało w Grand Prix Kuby i prowadzone było przez Stirlinga Mossa.

- Reklama -

Leo Messi nie może narzekać na zawartość swojego garażu – jego kolekcję samochodów wyceniono (poza Ferrari) na przeszło 3 miliony dolarów. Wśród pojazdów w jego posiadaniu warto zwrócić uwagę chociażby na rzadkie Pagani Zonda (1,85 mln dolarów) czy Maserati Gran Turismo. Na szczęście ma to wszystko gdzie trzymać. Rezydencja Messiego w podbarcelońskim Castelldefels jest warta przeszło 7 mln dolarów, a poza garażem i przepięknym widokiem na Morze Śródziemne oraz katalońskie wzgórza, może się pochwalić prywatnym kinem, basenem czy spa. Sam remont tej willi kosztował Argentyńczyka 2 miliony dolarów. Co jest kluczowe przy wyborze miejsca do mieszkania? Oczywiście otoczenie. Wedle doniesień byłego kolegi Messiego z FC Barcelony, Ivana Rakiticia, gwiazdor miał duże problemy z hałaśliwymi sąsiadami. Jak sobie z nimi poradził? Po prostu kupił ich dom! Kto bogatemu zabroni?

O pozostałych najbogatszych piłkarzach świata przeczytacie w najnowszym GIGA Sporcie!

Już w sprzedaży!!!

- Reklama -

UDOSTĘPNIJ

GIGA SPORT

LIGA MISTRZÓW – Kto zagra w finale

Mistrzowski GIGA Sport już w sprzedaży!!! Wielkie postery gwiazd mundialu - Leo Messiego i Kyliana Mbappe, a także Alvareza, Gaviego, Richarlisona, Bellinghama, Kubackiego i Szczesnego,...