Najbogatsi ludzie polskiego sportu 2023 [RANKING]

-

- Reklama -

W rankingu najbogatszych Polaków nie brakuje nazwisk największych polskich sportowców, ale czołowe miejsca zajmują jednak ludzie biznesu, którzy w sporcie realizują swoje marzenia i pasje albo po prostu traktują sport jako znakomite narzędzie reklamowe dla swoich firm.

Na liście portalu „Wprost”, który opublikował listę najbogatszych Polaków, znalazło się siedmiu sportowców, a także sześciu biznesmenów, którzy jako inwestorzy albo sponsorzy działają w branży sportowej. Oto lista:

13. Iga Światek
Pochodząca z Raszyna tenisistka numer 1 na świecie w rankingu WTA. Najmłodsza w tym towarzystwie bo zaledwie 21-letnia Świątek zarabia głównie na korcie oraz z kontraktów reklamowych. Majątek: 45 mln zł.

- Reklama -

12. Grzegorz Krychowiak
33-letni piłkarz saudyjskiej klubu Al-Shabab i reprezentacji Polski. Majątek: 92 mln zł.

11. Agnieszka Radwańska
Była była tenisistka, obecnie zajmująca się biznesem. Majątek: 103 mln zł.

- Reklama -

10. Wojciech Szczęsny
Bramkarz Juventusu Turyn i reprezentacji Polski. Majątek: 130 mln zł.

9. Ewa Chodakowska
Właścicielka kilku firm, propagatorka fitness. Majątek: 210 mln zł.

8. Marcin Gortat
Były koszykarz występujący przez wiele lat w NBA, obecnie biznesman w branży budowlanej i filmowej. Majątek: 490 mln zł.

7. Robert i Anna Lewandowscy
Robert to piłkarz FC Barcelony i kapitan reprezentacji Polski, Anna to była mistrzyni karate, a obecnie bizneswomen posiadająca kilka firm. Majątek: 625 mln zł.

6. Igor Klaja
Właściciel firmy OTCF, właściciela marki 4F, polskiego lidera rynku odzieży sportowej, m.in. sponsora reprezentacji olimpijskiej. Majątek: 634 mln zł.

5. Janusz Filipiak
Właściciel krakowskiej firmy Comarch i klubu piłkarskiego Cracovia SSA. Majątek: 670 mln zł.

4. Ryszard Florek
Właściciel firmy Fakro z Nowego Sącza, sponsor m.in. piłkarskiej reprezentacji Polski. Majątek: 700 mln zł.

3. Krzysztof Witkowski
Założyciel i prezes firmy Bruk-Bet, biznesmen, właściciel klubu piłkarskiego Bruk-Bet Termalica Nieciecza. Majątek: 960 mln zł.

2. Mateusz Juroszek
Większościowy udziałowiec w firmie bukmacherskiej STS, która jest jednym z największych sponsorów sportu w Polsce. Majątek: 1,2 mld zł.

1. Andrzej Wiśniowski
Właściciel firmy Wiśniowski, będącej potentatem na rynku bram, okien, drzwi i ogrodzeń; sponsor piłkarskiej reprezentacji Polski. Majątek: 2,1 mld zł.

- Reklama -

UDOSTĘPNIJ

GIGA SPORT

LIGA MISTRZÓW – Kto zagra w finale

Mistrzowski GIGA Sport już w sprzedaży!!! Wielkie postery gwiazd mundialu - Leo Messiego i Kyliana Mbappe, a także Alvareza, Gaviego, Richarlisona, Bellinghama, Kubackiego i Szczesnego,...