„My już jesteśmy zwycięzcami tego Euro” [VIDEO]

-

- Reklama -

„My już jesteśmy zwycięzcami tego Euro” – powiedział trener Gruzji Willy Sagnol przed meczem z Hiszpanią.

Gruziński debiutant, który historyczny awans wywalczył ze ścieżki barażowej dla słabszych drużyn, od początku turnieju w Niemczech zaskakuje bezkompromisową i efektowną grą, a miejsce w czołowej „16” zapewniło mu zwycięstwo nad faworyzowaną Portugalią 2:0.

– Zagramy swobodnie, z dużą pewnością siebie, ponieważ nie mamy absolutnie nic do stracenia. My już jesteśmy zwycięzcami tego Euro” – zapowiedział trener Gruzji.

- Reklama -

47-letni Sagnol zaznaczył, że choć sam był obrońcą i zawsze priorytetowo traktował defensywę, to skupienie się wyłącznie na obronie mogłoby w Kolonii przynieść opłakane efekty.

– Kiedy jesteś Gruzją i grasz przeciwko wielkiej piłkarskiej marce myśląc wyłącznie o obronie własnej bramki, to wcześniej czy później popełnisz błąd, załamiesz się i przegrasz. Dlatego tłumaczę moim zawodnikom, by chcieli mieć piłkę, bo jak ją mają, to mogą zrobić z nią wszystko, bo to potrafią. Już Portugalia przekonała się, jak Gruzja potrafi operować piłką, atakować. Teraz pora na Hiszpanię – podkreślił trener .

Hiszpania przeszła fazę grupową jak burza, odnosząc trzy zwycięstwa i nie tracąc żadnej bramki.
W eliminacjach Euro 2024 w Tbilisi Hiszpanie zwyciężyli… 7:1.

Mecz Hiszpania – Gruzja w niedzielę o godz. 21 w Kolonii. Zapraszamy do GIGA Sport TV:

- Reklama -

Terminarz EURO 2024 w najnowszym GIGA Sporcie.

Musisz go mieć na ścianie!!!

- Reklama -

UDOSTĘPNIJ

GIGA SPORT

Kibicuj Polakom na Igrzyskach! Szalik lub minikoszulka Polski dla każdego w GIGA Sporcie!!!

W specjalnym GIGA Sporcie przedstawiamy bohaterów EURO 2024 i jego największe gwiazdy. A do tego: Plakaty największych gwiazd EURO 2024!!! Terminarz mistrzostw z miejscem do wpisywania wyników! Do...