Mundial Old Boyów? Ronaldinho, Henry, Lampard, Puyol?

-

- Reklama -

W połowie 2024 roku, oprócz Euro2024, ma być rozgrywany jeszcze jeden turniej wagi światowej. Chyba wagi światowej. Na pewno wagi światowej, lecz graczy, którzy mieli przyjemność w turnieju tym triumfować. Ale po kolei.

Nie ma ograniczenia wiekowego dla graczy na Mistrzostwach Świata. To fakt. Najmłodszym zawodnikiem tych rozgrywek jest Norman Whiteside, który zadebiutował mając 17 lat i 41 dni. Z kolei najstarszym jest jest kolumbijski bramkarz Faryd Mondragóna, który rozegrał spotkanie mając 43 lata i 3 dni.

Na początek czerwca 2024 roku planowany jest Mundial dla zwycięzców tych rozgrywek we wcześniejszych latach. Takie reprezentacje jak Anglia, Argentyna, Brazylia, Francja, Niemcy, Włochy, Hiszpania i Urugwaj będą mogły wystawić swoich reprezentantów do ponownego zmierzenia się w tych prestiżowych rozgrywkach. Warunkami gry w tym turnieju jest skończony 35 rok życia oraz 100 występów dla swojej reprezentacji.

- Reklama -

Wszystkie mecze turnieju mają rozegrać się w ciągu jednego tygodnia w Anglii. Spekuluje się, że rozgrywki będą miały miejsce na jednym ze stadionów zespołu Premier League.

Za całym przedsięwzięciem stoi grupa Elite Players Group, czyli zrzeszenie zawodników, którzy skończyli kariery i starają się rozwinąć futbol. „Mundial” będzie nosił nazwe EPG Cup, od skrótu nazwy organizacji.

Jest to z pewnością powiew świeżości we współczesnej piłce i niemałe zaskoczenie. Miejmy nadzieję, że ponownie będziemy mogli zobaczyć takie gwiazdy jak Thierry Henry, Frank Lampard, Francesco Totti, Roberto Carlos, Kaka… Zobaczymy, na jakich zawodników postawią reprezentacje. Oczywiście poziom sportowy nie będzie tak wysoki jak za ich najlepszych dni, ale wciąż jest to gratka dla sentymentalnych kibiców na całym świecie. Oficjalna data rozpoczęcia rozgrywek nie jest jeszcze znana, ale przewiduje się początek czerwca.

- Reklama -

UDOSTĘPNIJ

GIGA SPORT

Kto zagra w finale Ligi Mistrzów? Kup najnowszy GIGA Sport i zgarnij koszulkę Mbappe!!!

Robert Lewandowski, Erling Haaland, czy Kylian Mbappe? Kto wygra Ligę Mistrzów? GIGA plakaty: Mbappe, Manchesteru City, Lewego, Watkinsa, Jamala, Martineza, Diaza Kane'a i Fornala. A do...