Multi-kulti w krakowskiej B-Klasie [VIDEO]

-

- Reklama -

Patrząc na składy zespołów z ekstraklasy można się śmiać, że klubów integrujących mieszkających w Polsce obcokrajowców i dających im pograć w piłkę naprawdę nie brakuje. Nierzadko Polacy są na boiskach mniejszością.

Ale – już na poważnie – jedną rzeczą jest przepłacanie przeciętniaków z zagranicy w wyższych ligach, a zupełnie czym innym dawanie mieszkającym i ciężko pracującym w naszym kraju ekspatom miejsca do poznawania się, wspólnej zabawy i osiągania sportowych sukcesów. Takim właśnie miejscem jest lider krakowskiej B Klasy, KS Dragoons Kraków, który ma w kadrze graczy z 20 różnych krajów.

– Zaczęło się od grupy na Facebooku dla ekspatów mieszkających w Krakowie i pomysłu, żeby spotkać się w niedzielę i pokopać piłkę. Z jednej niedzieli wyszły spotkania w każdy weekend, później zgłoszenie do amatorskiej ligi biznesu, a w 2019 roku zdecydowaliśmy, że chcemy być pierwszym wielonarodowościowym i wieloetnicznym klubem w strukturach PZPN. To projekt przynajmniej w równym stopniu społeczny co sportowy – opowiadają przedstawiciele klubu.

- Reklama -

Na boiskach też jednak idzie im lepiej niż dobrze. Dragoons są na prostej drodze do awansu do A Klasy. Jesienią z 12 meczów 12 wygrali.

Do „Pucharu 1000 Goli” zgłosili się, żeby zebrać dodatkowe środki na promocję futbolu amatorskiego i rozwój klubu. Awans do wyższej klasy rozgrywkowej jest ważny nie tylko ze względu na ambicje zawodników.

– Wtedy będziemy mogli założyć drugą drużynę i więcej osób dostanie szanse gry. Teraz mamy tylu chętnych do występów, że po prostu brakuje już miejsca na boisku – słyszymy.

Początkowo zagraniczni zawodnicy mieli obawy, jak będą przyjęci w podkrakowskich wsiach, ale okazało się, że spotkanie z międzynarodowym klubem w B Klasie jest gratką dla małych klubów. – Śmiali się, że to dla nich taka namiastka europejskich pucharów, nie było żadnych nieprzyjemności na tle narodowości – podkreślają członkowie Dragoons.

- Reklama -

Materiał wideo reportera Eleven Sports Mateusza Święcickiego powstał w ramach tego projektu www.puchar1000goli.pl, w którym kluby z niższych lig walczą o środki na rozwój.

Dragoons FC są jednym z uczestników projektu.

- Reklama -

UDOSTĘPNIJ

GIGA SPORT

Lewy kontra Haaland. Kto jest lepszy? Pojedynek snajperów w najnowszym GIGA Sporcie!

Październikowy GIGA Sport już w sprzedaży. Wielkie postery polskiej reprezentacji i Barcelony, piłka Lewego prosto z Hiszpanii oraz oryginalna koszulka najlepszego snajpera Europy!!! Ranking Ligi Mistrzów,...