Montiel – mistrz rzutów karnych ze skazą

-

- Reklama -

Finał Ligi Europy, w którym wczoraj Sevilla pokonała po serii rzutów karnych Romę, nie był pięknym widowiskiem, w przeciwieństwie do finału mistrzostw świata w Katarze. Ale za to jest jeden punkt wspólny w tych spotkaniach. Ostatnią jedenastkę, na wagę triumfu Albicelestes i Sevillistas, wykonał ten sam dość kontrowersyjny Argentyńczyk.

W podstawowym czasie, do 90 min. było 1:1, dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia. Obfitowała w nieczystą grę. Ciekawa była dopiero seria rzutów karnych. Swoje jedenastki zmarnowali Mancini i Ibanez, czyli gracze Romy. Mało tego, wydawało się, że nie trafi także Gonzalo Montiel, który po tych pudłach rywali mógł zakończyć mecz, ale także spudłował. Na szczęście dla niego arbiter ocenił, że bramkarz Romy znacznie się wysunął przed strzałem przed linię i doszło do powtórki tego karnego. A Montiel już się nie pomylił i dał Sevilli trofeum.

Nieoczywisty bohater Argentyny

- Reklama -

Przypomnijmy też, że właśnie ten 26-letni boczny obrońca Sevilli, który jest w klubie alternatywą dla weterana Jesusa Navasa, który powoli będzie schodził ze sceny po wielu latach kariery na topie, spełnił w Katarze wieloletnie marzenie Argentyńczyków. To on wówczas wykonał pewnie kluczowy rzut karny w finałowym starciu z Francuzami. Jego gol dał trzecie mistrzostwo świata drużynie „Albicelestes”. Niebędący gwiazdą gracz z González Catán tym samym został jednym z bohaterów słynnej już kadry Lionela Scaloniego.

Wcześniej grał w River Plate

Warto dodać, że Montiel zyskał rozpoznawalność w światowym futbolu dopiero w 2021 roku, wtedy opuścił River Plate, z którym był związany od początku kariery i przeniósł się do Sevilii. W Andaluzji nie jest postrzegany jako jeden z liderów, ale tak samo było przecież w Argentynie. A w obu drużynach strzelał decydujące gole w finałach jakże ważnych, prestiżowych rozgrywek.

Sukcesy w klubie z Argentyny

- Reklama -

W River Plate zdecydowanie dawał radę, wszak zdobył tam łącznie siedem trofeów, wygrał Copa Libertadores. A Sevilla to kolejne wyzwanie w jego karierze, pierwsze i pewnie nie ostatnie w Europie.

Skaza na wizerunku

Montiel nie wydaje się człowiekiem porywczym, zwłaszcza jak na latynoskiego piłkarza, a jednak towarzyszyły mu kilka miesięcy temu, konkretnie na przełomie marca i kwietnia, duże kontrowersje. Hiszpańskie media informowały, że gracz Sevilli i reprezentacji Argentyny został oskarżony o popełnienie przestępstwa seksualnego wobec argentyńskiej modelki. Do zdarzenia miało dojść w 2019 roku.

Czytaj w GIGA Sport!!!

- Reklama -

UDOSTĘPNIJ

GIGA SPORT

Kto wygra najlepszą Ligę świata? Nowy GIGA Sport już w sprzedaży. W każdym numerze mistrzowskie karty piłkarzy!!!

Wreszcie gra! Liga Mistrzów, czyli najlepsza liga świata wystartowała. Znów bez polskiej drużyny (Raków występuje w Lidze Europy, a Legia w Lidze Konferencji), ale...