Modły Argentyńczyków przed meczem z Meksykiem, wspomnienie Maradony

-

- Reklama -

Argentyńskie media nie mają wątpliwości. Argentyna jest na musiku, zagra z Meksykiem z nożem na gardle, ponieważ aby mieć szansę na wyjście z grupy i udział w fazie pucharowej katarskich finałów mistrzostw świata, musi pokonać rywali z Ameryki Centralnej. Mecz odbędzie się dzień po szczególnej rocznicy dla graczy Albicelestes.

Rocznica śmierci Maradony

Zwraca na to uwagę madrycki dziennik „Marca„. Fakt, że w piątek przypada druga rocznica śmierci Diego Maradony ma być czymś, co pomoże w dużej mierze rodakom boskiego Diego w kontekście podniesienia morale. Dwa lata temu cała Argentyna opłakiwała bożyszcze narodu, geniusza futbolu.

- Reklama -

Messi zawsze był tym gorszym

Leo Messi zawsze był dla Argentyńczyków tym gorszym od boskiego Diego, który okazał się bohaterem tragicznym mimo niewątpliwej wirtuozerii w czasach gry w piłkę. Hiszpańska prasa podkreśla, że Maradona zmarł 25. listopada o 16:30. W pamięci mają to z pewnością prawie wszyscy Argentyńczycy.

Stosunek do Messiego i Maradony

Diego był dla Argentyńczyków wyjątkowy i na zawsze pozostanie w ich sercach i umysłach jego wielkość, ale Leo Messi mierzy się z legendą Maradony od ładnych paru lat. I mimo że przez wiele lat stosunek Argentyńczyków do niego nie był przyjazny, ponieważ choćby przed ośmioma laty Messi co prawda zdobył MVP na mundialu w Brazylii, ale nie zdołał poprowadzić zespołu do ostatecznego triumfu, to od pewnego czasu to ulega zmianie.

- Reklama -

Przełom w Copa America, mural Keitha Richardsa

Jednak wiktoria w ostatnim Copa America zbliżyła Argentynę do Messiego. Przed laty, gdy brylował w Barcelonie, w ojczyźnie nie okazywano mu należytego szacunku, o uwielbieniu nie wspominając.

Terminarz mistrzostw w najnowszym GIGA Sporcie!

Dochodziło do niejednego kuriozum: w rodzinnym Rosario był mural Keitha Richardsa, o Leo nie mówiło się niemal wcale. Pisał o tym Wright Thompson w książce „Cena naszych marzeń„.

Zaczął od gola

Messi zaczął ten turniej od gola z rzutu karnego, jednak to były miłe złego początki. W kolejnych minutach gasł w oczach, a zryw Arabii Saudyjskiej po przerwie wstrząsnął Argentyną. Oszołomił graczy Lionela Scaloniego do tego stopnia, że ponieśli sensacyjną porażkę.

Rehabilitacja przeciwko Meksykowi

Teraz Argentyna myśli o rehabilitacji w starciu z Meksykiem. A na piątek argentyńska federacja zaplanowała złożenie hołdu Maradonie, by pokazać, że o Diego nikt nie zapomina i także z myślą o tym, aby skonsolidować zespół przed arcyważnym meczem w sobotę.

Mundialowy GIGA Sport już w sprzedaży!!!

Wielki poster polskiej reprezentacji i GIGA terminarz turnieju, piłki adidas prosto z Kataru i najnowsza FIFA 23!!!

Ranking gwiazd mundialu oraz największe polskie gwiazdy! Wszystko to w najnowszym GIGA Sporcie! Już w kioskach!

- Reklama -

UDOSTĘPNIJ

GIGA SPORT

LIGA MISTRZÓW – Kto zagra w finale

Mistrzowski GIGA Sport już w sprzedaży!!! Wielkie postery gwiazd mundialu - Leo Messiego i Kyliana Mbappe, a także Alvareza, Gaviego, Richarlisona, Bellinghama, Kubackiego i Szczesnego,...