Mnóstwo palestyńskich flag na mundialu, gest Marokańczyka

-

- Reklama -

Jak już wiadomo, organizatorzy mundialu w Katarze postarali się, by na stadionach zabrakło flag służących do protestów przeciwko różnym formom dyskryminacji. Stąd brak tęczowych (symbol solidarności z osobami LGBTQ+) i tych z personaliami Mahsy Amini (sprzeciw wobec irańskich władz po śmierci tej młodej kobiety). Ale za to flag palestyńskich nie brakuje.

Maroko wyszło z grupy F na katarskim mundialu. Ba, zajęło pierwsze miejsce, a odpadło złote pokolenie Belgów, będące już u schyłku wielkości. Radość Marokańczyków była ogromna.

Marokańczyk triumfował z palestyńską flagą

- Reklama -

Co ciekawe, Jawad El Yamiq, gracz Maroka, po meczu świętował z palestyńską flagą. To wyraz solidarności z Palestyńczykami w obliczu konfliktu z Izraelem, gdzie notabene do władzy wrócił radykalny premier Benjamin Netanjahu, a część jego stronników i członków gabinetu domaga się likwidacji części Autonomii Palestyńskiej.

Terminarz mistrzostw w najnowszym GIGA Sporcie!

Itamar Ben-Gewir, który zasłynął jako prawnik broniący ekstremistów – były to procesy o terroryzm i przestępstwa popełniane z nienawiści – ma zasiąść w nowym rządzie jako jeden z ministrów. To niepokoi tych, którzy sympatyzują z Palestyńczykami, życząc im końca cierpień.

Palestyńska flaga pojawiła się po finale Pucharu Anglii

To oczywiście nie pierwszy taki przypadek w światowym futbolu, gdy piłkarz eksponuje palestyńską flagę. Miało to już miejsce po triumfie Leicester w Pucharze Anglii, gdy Wesley Fofana i Hamza Choundhury pozowali z nią, by pokazać, że solidaryzują się ze społecznością palestyńską. Wtedy, przed rokiem, była to reakcja na izraelskie naloty w Strefie Gazy w wyniku których zginęło ponad 100 osób.

- Reklama -

Flagi i płachta na stadionach

Okazuje się, że palestyńskich flag w Katarze jest mnóstwo. Co ciekawe, Katar nie uznaje państwa Izrael, więc organizatorzy mundialu nie mają nic przeciwko akurat tym flagom. „Uwolnić Palestynę” to często spotykane hasło na trybunach katarskich stadionów, ale także na ulicach. Na jednym z meczów stewardzi zgodzili się, by kibice wnieśli wielką płachtę z wezwaniem „Free Palestine

Przypomnijmy, że gdy doszło do operacji „Płynny Ołów”, armia izraelska przypuściła szturm na Strefę Gazy, a działo się to w grudniu 2008 roku, to Katarczycy wyrazili głębokie zaniepokojenie. Tamta operacja doprowadziła do zerwania stosunków Kataru z Izraelem. A teraz obserwujemy reperkusje także podczas finałów mistrzostw świata w piłce nożnej. Taką siłę oddziaływania ma futbol!

Mundialowy GIGA Sport w sprzedaży!!!

Wielki poster polskiej reprezentacji i GIGA terminarz turnieju, piłki adidas prosto z Kataru i najnowsza FIFA 23!!!

Ranking gwiazd mundialu oraz największe polskie gwiazdy! Wszystko to w najnowszym GIGA Sporcie! Już w kioskach!

- Reklama -

UDOSTĘPNIJ

GIGA SPORT

Kto jest najlpszym snajperem świata? Nowy GIGA SPORT już jest!

Najnowszy GIGA Sport pełen ekstrasów: Ranking snajperów Starcie gigantów w finale Ligi Mistrzów. Kto wygra?Wywiad z Rodrygo. Real, czy Barca?Królowa kortów, czyli Iga GIGA plakaty Roberta...