Młodzi żeglarze z Warszawy dominują w Polsce. Teraz jadą na mistrzostwa świata!

-

- Reklama -

Młodzi żeglarze z warszawskiego klubu MKS Dwójka sięgnęli po mistrzostwo Polski w klasie Cadet. Iga Dębecka-Strzyżewska i Pola Sołdan wśród kobiet, a Franek Massalski z Wojtkiem Szaryńskim wśród chłopców byli najlepsi w regatach rozgrywanych w miniony weekend na wodach Zatoki Puckiej.

Obie te załogi (a także Piotrek Buch i Kazik Bielak) zakwalifikowały się na żeglarskie Mistrzostwa Świata w klasie Cadet w Anglii. Mistrzostwa odbędą się w dniach 28.07-9.08.2024 w Mount Batten Center, w angielskim Plymouth.

Cała szóstka to zawodnicy MKS Dwójka Warszawa, szkoleni na co dzień przez fachowców od klasy Cadet – trenerów Macieja Szaryńskiego i Annę Golec. To utytułowani zawodnicy, żeglujący wiele sezonów na różnych wodach w Europie. Ale przede wszystkim to młodzież w wieku 8-16 lat, dla której nie ma wolnych weekendów, a jest pasja, która uczy odpowiedzialności i kształtuje charaktery.

- Reklama -

Młodzi żeglarze mają marzenie pojechać do Wielkiej Brytanii, aby ścigać się z najlepszymi. Wspólnie zbierają środki, które umożliwią im start w tej imprezie.

https://zrzutka.pl/tkhnev

Mimo świetnych wyników klasa Cadet, ani reprezentacja nie jest bowiem w żaden sposób dofinansowana przez Polski Związek Żeglarski.

Zachęcamy do pomocy! Liczy się każda złotówka!!!

- Reklama -

UDOSTĘPNIJ

GIGA SPORT

Kibicuj Polakom na Igrzyskach! Szalik lub minikoszulka Polski dla każdego w GIGA Sporcie!!!

W specjalnym GIGA Sporcie przedstawiamy bohaterów EURO 2024 i jego największe gwiazdy. A do tego: Plakaty największych gwiazd EURO 2024!!! Terminarz mistrzostw z miejscem do wpisywania wyników! Do...