Młodzi polscy zawodnicy z największym potencjałem

-

- Reklama -

https://www.instagram.com/p/CfL7BumomvE/

https://www.instagram.com/p/ChPFMhMLf_a/

https://www.instagram.com/p/Cbigin_rKc2/

- Reklama -

https://www.instagram.com/p/CP-gPWBLknQ/

Mistrzostwa Świata z każdym miesiącem zbliżają się coraz bardziej. Piłkarze rozpoczeli już rozgrywki klubowe, które mają ich przygotować do tego turnieju. Dobre wejście w sezon i utrzymanie najwyższej formy jest niezwykle ważne dla zawodników. Ich obecna dyspozycja może znacząco przełożyć się na grę na Mundialu. W tym roku w Katarze w naszej kadrze znajdzie się wielu młodych graczy. Dla niektórych będzie to pierwsza poważna impreza piłkarska. Wśród nich kryje się wiele talentów, które w przyszłości mogą stanowić o sile polskiej reprezentacji. Oto oni.

Nicola Zalewski- Ten chłopak już teraz jest jednym z najlepiej zapowiadających się piłkarzy młodego pokolenia. Polak znalazł się w 60-tce zawodników nominowanych do nagrody Golden Boy w tym roku. Zachwycony jego talentem jest Jose Mourinho, który bardzo wierzy w umiejętności Nicoli. W zeszłym sezonie świetnie zastąpił kontuzjowanego Spinazzole. Zalewski niewątpliwie będzie dla nas bardzo ważnym ogniwem na Mistrzostwach Świata. Na pozycji skrzydłowego będzie mocnym punktem reprezentacji Polski.

- Reklama -

Sebastian Szymański- Wielki i nadal w pełni niewykorzystany potencjał. Polak jest prawdziwym wirtuozem i fenomenalnym dryblerem. Nie miał on jednak odpowiedniego klubu, w którym mógłby wskoczyć na wyższy poziom. Występując jeszcze w barwach Dynamo Moskwa był jednym z lepszych piłkarzy rosyjskiej drużyny. Zainteresowanie 23-latkiem wyraziły dwa hiszpańskie zespoły, Real Sociedad i Sevilla. Ostatecznie jednak nie zdecydowały się sprowadzić Sebastiana. Wtedy do walki wkroczył holenderski Feyenoord i bardzo szybko udało mu się zakontraktować Polaka. Szymański już w pierwszym meczu zaliczył dwie asysty. Z taką formą będzie niezwykle potrzebny na Mundialu.

Jakub Moder- Pomocnik Brighton już w tym roku był kluczowym piłkarzem reprezentacji Polski. Gdyby nie kontuzja z pewnością zobaczylibyśmy go na Mistrzostwach Świata w Katarze. Jest jeszcze mały cień nadziei na szybszy powrót 23-latka. Mimo urazu trzeba go było tutaj umieścić. W zeszłym sezonie zaskoczył miliony Polaków tym jak świetnie prezentował się na boiskach Premier League. Jest on niezwykle mobilnym zawodnikiem, który imponuje swoimi umiejętnościami technicznymi. Liczymy na szybki powrót Jakuba.

Kacper Kozłowski- Młody, ale jakże dojrzały na boisku piłkarz. Został przeniesiony z Royale Union SG do kadry Brighton. Gdy jest na boisku wnosi do gry wiele przebojowości. Zawsze był mocno doceniany przez selekcjonerów naszej reprezentacji. W zeszłym sezonie udało mu się sięgnąć po mistrzostwo ligi belgijskiej. Liczymy, że w tym roku otrzyma szansę w Brighton. Angielska Premier League zweryfikuje jego prawdziwe umiejętności.

Jakub Kiwior- Jeszcze w czerwcu debiutował w reprezentacji, a już teraz określany jest mianem zastępcy Kamila Glika. Podczas swojego występu w kadrze pokazał, że potrafi być pewny w odbiorze i wyprowadzeniu piłki. Od dwóch sezonów gra w pierwszym składzie Spezii. Może grać zarówno na obronie jak i na pozycji środkowego pomocnika defensywnego. Jego elastyczność wykorzystywana jest często w klubie. Dla Polski najpewniej będzie grał w formacji defensywnej gdzie mamy zdecydowanie większe braki kadrowe niż w środku pola. Czesław Michniewicz może z niego skorzystać na Mundialu, który rozpocznie się już w listopadzie.

- Reklama -

UDOSTĘPNIJ

GIGA SPORT

Lewy kontra Haaland. Kto jest lepszy? Pojedynek snajperów w najnowszym GIGA Sporcie!

Październikowy GIGA Sport już w sprzedaży. Wielkie postery polskiej reprezentacji i Barcelony, piłka Lewego prosto z Hiszpanii oraz oryginalna koszulka najlepszego snajpera Europy!!! Ranking Ligi Mistrzów,...