Młody piłkarz Legii trenuje z Napoli [FOTO]

-

- Reklama -

Jakub Rutkowski przebywa na testach w SSC Napoli. 18-letni obrońca do niedawna występował w młodzieżowych zespołach Legii Warszawa.

O zainteresowaniu Rutkowskim ze strony włoskich klubów mówi się od dłuższego czasu. Na początku czerwca gruchnęła nawet wiadomość, że 18-latek najprawdopodobniej zwiąże się z Hellasem Werona.

Okazało się to nieprawdą, lecz kierunek włoski wciąż wydaje się aktualny. Jak poinformował na Twitterze Piotr Sinior, scout piłkarski pracujący dla agencji INNfootball, Rutkowski rozpoczął treningi z Napoli.

- Reklama -

Mowa o młodzieżowym zespole występującym w Primaverze. Napoli lubi stawiać na Polaków, w przeszłości przez młodzieżówkę przechodzili m.in. Igor Łasicki czy Hubert Idasiak. Rutkowski będzie miał szansę pójść tą samą drogą. Ewentualna decyzja o podpisaniu kontraktu zapadnie jednak dopiero po obozie, który – z udziałem Polaka – właśnie się rozpoczął.

Urodzony w 2004 roku Rutkowski występuje głównie na środku obrony. Pierwsze kroki stawiał w Mławiance Mława, a od pięciu lat szkolił się w Akademii Piłkarskiej Legii Warszawa. Występował w drużynach młodzieżowych, a także w Centralnej Lidze Juniorów. W seniorach jednak nie zadebiutował.

- Reklama -

UDOSTĘPNIJ

GIGA SPORT

Specjalny GIGA Sport na mecze Polski. Szalik lub minikoszulka dla każdego!!!

Reprezentacja Polski od A do Z, czyli każdy piłkarz w pigułce. Biało-czerwoni podczas EURO 2024 zagrają jeszcze z Austrią i Francją. Nie jesteśmy faworytami,...