Mistrzyni Wimbledonu o Świątek. Porównanie do Williams

-

- Reklama -

Iga Świątek od wielu miesięcy dominuje w kobiecym tenisie. Była mistrzyni Wimbledonu Marion Bartoli uważa jednak, że Polka nigdy nie wejdzie na poziom prezentowany przez legendę tej dyscypliny, czyli Serenę Williams.

Świątek już 25. tydzień z rzędu jest liderką rankingu WTA, a przewagę na konkurencją ma tak ogromną, że jeszcze długo nikt nie strąci Polki z piedestału. Tenisistka z Raszyna jest prawdziwą dominatorką.

Wielu przypomina to czasy, gdy dominatorką była Serena Williams. Przez lata nikt nie potrafił znaleźć patentu na Amerykankę i choć przydarzały jej się pojedyncze wpadki, to summa summarum odstawiła konkurencję na kilka długości. Liderką rankingu najdłużej była przez 186 tygodni z rzędu, a łącznie na szczycie spędziła 319 tygodni.

- Reklama -

Wszystko to sprawia, że Świątek coraz częściej porównuje się właśnie do Williams. W tym temacie głos zabrała Marion Bartoli, włoska tenisistka, która w 2013 roku wygrała Wimbledon, a ponadto w karierze jeszcze siedmiokrotnie triumfowała w turniejach WTA.

Oczekiwać od Sereny, aby w wieku 40 lat, grała na tym samym poziomie, co w wieku 20 lat, to nie jest coś, czego możemy rzeczywiście od niej oczekiwać. Gdy spojrzysz na to wszystko z odpowiedniej perspektywy, najlepsza Williams będzie lepsza niż najlepsza Świątek – uważa Bartoli, cytowana przez serwis tennismajors.com.

- Reklama -

UDOSTĘPNIJ

GIGA SPORT

Lewy kontra Haaland. Kto jest lepszy? Pojedynek snajperów w najnowszym GIGA Sporcie!

Październikowy GIGA Sport już w sprzedaży. Wielkie postery polskiej reprezentacji i Barcelony, piłka Lewego prosto z Hiszpanii oraz oryginalna koszulka najlepszego snajpera Europy!!! Ranking Ligi Mistrzów,...