Messi jak Maradona – święto w Buenos Aires i Neapolu [WIDEO]

-

- Reklama -

Diego Maradona zyskał status półboga w Neapolu. Przywrócił tym pogardzanym, wyśmiewanym ludziom z południa Włoch godność. Mało tego, kształtował ich tożsamość, gdy tam grał w ekipie Napoli. Neapol nie zapomina o argentyńskim geniuszu. Teraz jego nowym wcieleniem jest Lionel Messi. To widać.

Nowe wcielenie geniusza

W Neapolu, jak wiadomo, Maradona stał się osobą czczoną tak bardzo, że można mówić wręcz o quasi-religijnym kulcie, tworzeniu z niego kogoś więcej niż herosa sportowego. Stawiano mu już tam i nadal pośmiertnie stawia się rozmaite ołtarze. To postać bez dwóch zdań pomnikowa i ikoniczna, jeden z symboli futbolu. A teraz widzimy, że także Leo Messi, następca Diego (teraz, po triumfie na mundialu już te słowa są pełnoprawne), zjednał sobie neapolitańczyków.


Piękno futbolu we Włoszech i Argentynie

Podziwiamy Neapol, radość, jaką daje mieszkańcom tego miasta futbol i Leo Messi. Jesteśmy też pełni uznania dla Buenos Aires. Dostrzegliśmy w tym piękno piłki nożnej. Cieszą się ludzie w Europie i Ameryce Południowej. Messi to piłkarz genialny, wielu osobom spadł kamień z serca. Po prostu jemu należało się to złoto po latach wielu nieprzyjemnych, zgoła koszmarnych doświadczeń.
Nie chcemy uderzać w tony patetyczne, wolimy unikać egzaltacji, ale teraz to w Buenos Aires, wielu dużych i mniejszych miastach Argentyny bije serce futbolu. I niech tak będzie, bo to radość niezwykła.
- Reklama -

UDOSTĘPNIJ

GIGA SPORT

LIGA MISTRZÓW – Kto zagra w finale

Mistrzowski GIGA Sport już w sprzedaży!!! Wielkie postery gwiazd mundialu - Leo Messiego i Kyliana Mbappe, a także Alvareza, Gaviego, Richarlisona, Bellinghama, Kubackiego i Szczesnego,...