Medale Polaków podczas mundialu [VIDEO]

-

- Reklama -

W Gliwicach zakończyły się mistrzostwa świata w teqballu. W singlu mężczyzn brązowy medal zdobył Adrian Duszak, a w singlu kobiet życiowy sukces odniosła Paulina Łężak zdobywając srebro.. Złote medale zdobyli twórcy tej dyscypliny – Węgrzy. W najbardziej widowiskowej konkurencji – deblu – najlepsi byli z kolei Serbowie i Brazylijki.

Teqball to stosunkowo nowa dyscyplina sportu, która powstała w 2014 roku na Węgrzech. Od kilku lat można zauważyć stały wzrost popularności tej niezwykle efektownej gry. Teqball obecny jest w ponad 80 krajach na całym świecie. Wykorzystywany jest w największych klubach oraz organizacjach piłkarskich, jako idealne uzupełnienie treningu, które pomaga zawodnikom rozwijać umiejętności techniczne.

Podstawą gry w teqball jest specjalnie wyprofilowany stół, na którym toczy się rozgrywka. Jest to pewnego rodzaju połączenie piłki nożnej i tenisa stołowego, a specyfika polega na odbijaniu piłki pomiędzy zawodnikami. 

- Reklama -

Polacy od początku zaliczają się do czołówki tego sportu. O ich rozwój dba prezes Polskiego Związku Teqballa – były sędzia i prezes PZPN, Michał Listkiewicz.

W gliwickich mistrzostwach świata w półfinale Adrian Duszak (Warsaw Teqball Club) przegrał 1-2 z późniejszym mistrzem świata Ádámem Blázsovicsem. W meczu o złoto Węgier pokonał Francuza Juliena Grondina 2-1 (set rozgrywa się do 12 punktów). Polak wygrał po zajmującym meczu z Rumunem Aporem Györgydeákiem 2-1, mimo że przegrywał po pierwszym secie. Z kolei Paulina Łężak (Podkowa Leśna Teqball) nie dała rady w finale filigranowej, ale bardzo wysportowanej, grającej wysoko obiema nogami Anną Izsák.

– To jest sukces, ale w mistrzostwach świata zdobywałem wcześniej w singlu brąz i srebro więc szczerze mówiąc w Gliwicach nastawiałem się na złoto – przyznał szczerze Duszak. – Popełniałem zbyt dużo błędów a błędy nie wybaczają. Ze zwycięstwa w grze o trzecie miejsce jestem oczywiście zadowolony. Dziękuję publiczności, która świetnie mnie dopingowała.

- Reklama -

Z kolei Dla Pauliny Łężak srebrny medal mistrzostw świata jest największym sukcesem w karierze. Na co dzień Polka trenuje teqball w podwarszawskiej Podkowie Leśnej.

Mistrzostwa świata w Gliwicach otworzył Lukas Podolski, a przez całą imprezę zawodników dopingował piłkarski mistrz świata z 1998 roku, Franzuz Robert Pires.

- Reklama -

UDOSTĘPNIJ

GIGA SPORT

Karty gwiazd Ligi Mistrzów w najnowszym GIGA Sporcie!!!

Robert lewandowski, Erling Haaland, Kylian Mbappe i wiele wiele innych gwiazd Ligi Mistrzów na specjalnych kartach w najnowszym GIGA Sporcie! Totalnie za free!!! Do tego...