Mecz o pokój. Legia przegrywa z Dynamem

-

- Reklama -

Legia Warszawa przegrała 1:3 z Dynamem Kijów w charytatywnym Meczu o Pokój!, z którego zysk zostanie przekazany Ambasadzie Ukrainy w Polsce, a następnie przeznaczony na pomoc uchodźcom wewnętrznym.

Spotkanie miało specjalną oprawę. Trzydzieści minut przed pierwszym gwizdkiem rozpoczął się pokaz artystyczny, podczas którego wystąpiły muzyczne gwiazdy z Ukrainy: Tina Karol, Julia Sanina (The Hardkiss), Kateryna Pavlenko (Go_A) i DOROFEEVA. Przed rozpoczęciem spotkania odśpiewano hymny obu państw. Po ostatnim gwizdku sędziego na murawie pojawiły się artystki, które wykonały utwór „Imagine” w obecności zawodników.

Trener Aleksandar Vuković powiedział po tym meczu:

- Reklama -

– Za nami spotkanie inne, niż wszystkie pozostałe. Dziś najważniejszy nie był wynik, a szczytny cel. Daliśmy szansę piłkarzom, którzy ostatnio grali mniej. Najważniejsze, że obyło się bez kontuzji. To była dobra jednostka treningowa. Jako drużyna skupiamy się na przygotowaniach do meczu z Piastem. Cieszymy się, że tylu ludzi stawiło się dziś na stadionie. Samo spotkanie odbyło się w przyjemnej atmosferze. Bardzo dziękujemy za to.

– Czuliśmy, że jest dużo więcej kibiców drużyny przyjezdnej, ale cieszymy się, że Ci ludzie przez 90 minut mogli skupić się na zupełnie innych rzeczach. Dla niektórych naszych piłkarzy m.in. Benjamina Verbicia i Igora Kharatina to spotkanie miało olbrzymią wartość emocjonalną.

Benjamin Verbic:

– Dla mnie był to bardzo emocjonalny mecz. Dziwnie było rywalizować z chłopakami, z którymi spędziłem cztery lata w klubie. Miałem z nimi kontakt przed wojną, ale mam również w czasie wojny. Przede wszystkim chciałbym jednak podziękować artystom i wszystkim, którzy przyczynili się do powstania takiej atmosfery.

- Reklama -

Legia Warszawa – Dynamo Kijów 1:3 (0:1)

Gole: Strzałek (54′) – Bujalski (4′), Besedin (52′, 71′)

Żółte kartki: Ciepiela (51′), Hołownia (69′)

Legia Warszawa: Kikolski – Skibicki, Hołownia, Abu Hanna, Mladenović – Celhaka (Ciepiela 46′), Kharatin – Kastrati (Mustafaev 46′), Muci, Verbić (Strzałek 46′) – Włodarczyk

Rezerwowi: Trojanowski, Ciepiela, Mustafaev, Strzałek

Wielki plakat reprezentacji Ukrainy TYLKO w GIGa Sporcie!

- Reklama -

UDOSTĘPNIJ

GIGA SPORT

Specjalny GIGA Sport na mecze Polski. Szalik lub minikoszulka dla każdego!!!

Reprezentacja Polski od A do Z, czyli każdy piłkarz w pigułce. Biało-czerwoni podczas EURO 2024 zagrają jeszcze z Austrią i Francją. Nie jesteśmy faworytami,...