Mbappe odmówił kadrze. Związek reaguje

-

- Reklama -

Znów głośno jest o Kylianie Mbappe. Francuz odmówił wzięcia udziału w sesji zdjęciowej dla sponsorów kadry narodowej. Związek zareagował i wydał oświadczenie w tej sprawie.

Pierwszego dnia zgrupowania reprezentacji Francji przed meczami Ligi Narodów, piłkarze wzięli udział w sesji zdjęciowej na rzecz sponsorów. To jeden z ostatnich momentów na wykonywanie takich czynności przed mundialem w Katarze.

Udziału w sesji zdjęciowej odmówił Mbappe. 23-latek uważa, że francuska federacja (FFF) nie może zarządzać jego wizerunkiem i narzucać mu, jakie firmy ma reklamować. Piłkarz PSG twierdzi, że umowy sponsorskie powinny zostać przebudowane, a on sam powinien mieć coś do powiedzenia w tej kwestii. Nie zamierza promować na przykład firm bukmacherskich czy sieci fast foodów.

- Reklama -

Decyzja Mbappe wywołała ogromne zamieszanie we Francji. Jedni zarzucają mu „sodówkę” i wskazują, że to nie pierwsza sytuacja, gdy 23-latek nie dostosowuje się do obowiązujących reguł, stawia siebie ponad dobro grupy. Inni wskazują natomiast, że zawodnik ma sporo racji, a związek nie powinien zarabiać na jego wizerunku bez uzgadniania szczegółów z samym zainteresowanym.

Francuski Związek Piłki Nożnej (FFF) zapewniał, że jest świadomy problemu, ale jednocześnie wskazywał, że umowy sponsorskie na czas mistrzostw świata w Katarze są już podpisane i prosił piłkarzy, by je respektowali. Włodarze obiecali, że po mundialu można porozmawiać o zmianach. Mbappe nie uległ jednak i mimo to odmówił udziału w sesji zdjęciowej.

Gwiazdor francuskiej kadry podobno ma poparcie większości drużyny. FFF pilnie zorganizował spotkanie, w którym udział wzięli, poza Mbappe, Hugo Lloris, Raphael Varane oraz selekcjoner Didier Deschamps.

FFF wydało kolejne oświadczenie, w którym zapewnia, że umowy sponsorskie zostaną zrewidowane tak szybko, jak to możliwe. Szczegółów jednak nie zdradzono. Nie wiadomo więc, czy Mbappe znajdzie się w materiałach reklamowych podczas mundialu.

- Reklama -

„Po rozmowach, które odbyły się pomiędzy radą drużyny, prezesem, trenerem i menedżerem ds. marketingu, FFF zobowiązuje się do jak najszybszego zrewidowania umowy w sprawie praw do wizerunku związanych z piłkarzami. Z niecierpliwością oczekujemy efektów prac nad nowymi zapisami, które uwzględnią interesy wszystkich stron. Bierzemy pod uwagę uzasadnione obawy i zdanie wyrażone przez zawodników” – czytamy w oświadczeniu Francuskiego Związku Piłki Nożnej.

- Reklama -

UDOSTĘPNIJ

GIGA SPORT

Lewy kontra Haaland. Kto jest lepszy? Pojedynek snajperów w najnowszym GIGA Sporcie!

Październikowy GIGA Sport już w sprzedaży. Wielkie postery polskiej reprezentacji i Barcelony, piłka Lewego prosto z Hiszpanii oraz oryginalna koszulka najlepszego snajpera Europy!!! Ranking Ligi Mistrzów,...